Za ciosem cios 16.05.2009r.
Cel przed wyjazdem do Słosinka był jasny i klarowny: trzy punkty. Juniorzy starsi MKS-u dopięli swego, chociaż zgodnie z przypuszczeniami "wyrwanie" Zorzy zwycięstwa okazało się niełatwym zadaniem.
Gospodarze wiosną grają nieźle (sensacyjny remis w Przechlewie, minimalna porażka w Dębnicy) i również nam stawili duży opór. W I połowie gra toczyła się pod znakiem sporej przewagi czerwono-niebieskich, którą potwierdziliśmy w 25 minucie. Wtedy akcję z lewej strony zainicjował Bartłomiej Lica i zagrał do Marcina Walkiewicza. "Marian" minął na szybkości dwóch rywali i dokładnie dograł do nadbiegającego Krzysztofa Dudzica, który strzałem głową uzyskał prowadzenie. Kilka minut później K.Dudzic mógł podwyższyć na 2:0, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem. Druga część przyniosła o wiele więcej emocji i... nerwów. Zorza podjęła walkę o korzystny rezultat i dwukrotnie miejscowi doprowadzali do remisu (63 i 76 min.). Na szczęście debrznianie odpowiadali błyskawicznie (w 65 min. Łukasz Dudzic po karnym za faul na Licy oraz w 77 min. K.Dudzic po solowym rajdzie i technicznym uderzeniu) i ważne punkty pojechały nad Debrzynkę.
Okazja na kolejne nadarza się w najbliższą sobotę 23 maja, gdy o godz. 11.00 zagramy na własnym boisku z Granitem Koczała.

Zorza Słosinko - MKS Debrzno 2:3 (0:1)
Bramki dla MKS-u: Krzysztof Dudzic (25, 77), Łukasz Dudzic (65-k)
MKS: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Małecki, Romanowski (52 Posert) - Sekta (71 Maślanyk), Bronowicki, Ł.Dudzic, Lica - K.Dudzic, Walkiewicz