Rozgromieni w deszczu 16.05.2009r.
Najwyższej w sezonie 2008/2009 porażki doznali juniorzy młodsi MKS-u. Debrznianie ulegli bardzo wysoko Piastowi Człuchów 0:8.
Mecz rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych (ulewa przez pełne 80 minut) od pierwszych chwil toczył się pod dyktando gospodarzy. Człuchowianie rozstrzygnęli rywalizację w zasadzie już w początkowych 10 minutach, zdobywając w 7 i 9 minucie dwie bramki. Kolejne gole nasi rywale strzelali w 28, 42, 51, 56, 60 i 72 min., bezlitośnie wykorzystując błędy czerwono-niebieskich. W bramce debrzneńskiej zabrakło tym razem Dawida Białasa, który nie stawił się na przedmeczową zbiórkę. Zastępujący go Damian Pawlik robił co mógł, lecz aż ośmiokrotnie musiał wyciągać futbolówkę z siatki. W MKS-ie debiutował w ligowym spotkaniu Arkadiusz Borzyszkowski.
Czy lepiej powiedzie się najmłodszej drużynie w następnej potyczce? O tym przekonamy się 23 maja o godz. 13.30, kiedy debrznianie podejmą Czarnych Czarne.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 8:0 (3:0)
MKS: Pawlik - Jadwidzic, W.Taras (68 Weigelt), Maślanyk (57 Borzyszkowski), B.Bucholc - Paliwoda, Marczak, Olszewski, M.Bucholc - Zemke (48 Obarzanek), Klukowski