Z konsekwencją 30.05.2009r.
Kolejne ważne trzy punkty dopisali do swojego pokaźnego dorobku debrzneńscy juniorzy starsi. Konfrontacja z Drzewiarzem Rzeczenica jawiła się jako niełatwa przeprawa, tymczasem czerwono-niebiescy bez większych kłopotów zgarnęli komplet oczek.
Właściwie jedynie przez pierwsze minuty oglądaliśmy wyrównaną rywalizację, do momentu uzyskania przez nasz zespół prowadzenia. Marcin Walkiewicz sprytnie uprzedził miejscowego golkipera zdobywając lekkim strzałem głową premierowego gola w 12 minucie. Dominacja MKS-u została podkreślona drugim trafieniem, ponownie autorstwa Walkiewicza. Działo się to w 29 min, a "Marian" popisał się tym razem efektownym uderzeniem pod poprzeczkę z boku pola karnego. Zawody zostały definitywnie rozstrzygnięte tuż po zmianie stron, gdy bliski hat-tricka był Walkiewicz. Jego strzał odbił jeszcze bramkarz, lecz silnie poprawił z kilku metrów Krzysztof Dudzic i debrznianie wygrywali 3:0. Rywale jedynego gola zdobyli w 56 min., gdy błąd popełnił Jakub Wołek i jeden z rzeczeniczan nie zmarnował sytuacji sam na sam z Tomaszem Kowalczykiem. Zwycięstwo MKS-u mogło być okazalsze, ale w 70 min. Łukasz Dudzic nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul golkipera Drzewiarza na Bartłomieju Licy. W sumie pewne punkty młodzieży i... oczekiwanie na mecz "na szczycie" z Koralem Dębnica. To spotkanie odbędzie się w Debrznie 7 czerwca o godz. 11.00.

Drzewiarz Rzeczenica - MKS Debrzno 1:3 (0:2)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (12, 29), Krzysztof Dudzic (51)
MKS: T.Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Sekta (80 Posert), K.Dudzic (76 W.Taras), Ł.Dudzic, Małecki - Walkiewicz, Lica