ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Przegrane derby 12.09.2009r.
Juniorzy starsi MKS-u doznali drugiej porażki z rzędu, ulegając tym razem na własnym stadionie Piastowi Człuchów.
Goście okazali się skuteczniejsi, potrafili wykorzystać stwarzane nieliczne sytuacje podbramkowe i mimo, że obraz gry był wyrównany ich wygraną trzeba uznać za zasłużoną. Debrznianom pod bramką przyjezdnych brakowało precyzji, "zimnej głowy", graliśmy zbyt nerwowo i chaotycznie. Próbowali Marcin Molenda, Wojciech Marczak, Dariusz Piekarski, Przemysław Szczubiał, również Patryk Borkowski (pierwszy występ po czteromiesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją kolana). Do przerwy 0:2, po golach straconych w 22 i 42 minucie, przy czym szczególnie pierwsze trafienie Piasta obciąża konto rozgrywającego premierowy mecz w tej edycji Dawida Białasa.
Po zmianie stron czerwono-niebiescy dążyli do odwrócenia losów spotkania, lecz dopiero w 86 min. Marcin Molenda wykorzystał podanie rezerwowego Rafała Poserta i uzyskał kontaktowego gola. To spowodowało, że końcówka stała się bardzo ciekawa. Niestety, zamiast wyrównującej bramki, w drugiej minucie doliczonego czasu gry przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i ładnym strzale głową. Oprócz punktów na domiar złego straciliśmy tego dnia niezastąpionego w poprzednich sezonach kapitana Dariusza Piekarskiego. "Piekar" doznał urazu, opuścił plac gry już w 43 min. i jego występy w najbliższych meczach ligowych stoją pod dużym znakiem zapytania.
Kolejne spotkanie rozegramy znowu w Debrznie i ponownie będzie to derbowa konfrontacja. MKS zmierzy się z Czarnymi Czarne 19 września o godz. 11.00.

MKS Debrzno - Piast Człuchów 1:3 (0:2)
Bramka dla MKS-u: Marcin Molenda (86)
MKS: Białas - Wołek, Piekarski (43 B.Bucholc), W.Taras, Maślanyk - Borkowski (46 Paliwoda), Marczak (67 Posert), Bronowicki, Szczubiał - M.Molenda, Małecki (73 Sekta)