Podtrzymali dobrą passę 27.09.2009r.
Kolejny raz w tej rundzie możemy cieszyć się z dobrej gry i punktów zdobywanych przez najmłodszy zespół MKS-u. Czerwono-niebiescy zasłużenie pokonali w Dębnicy Koral 4:2 awansując po tym spotkaniu na drugą lokatę w tabeli.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszej drużyny. W 3 minucie rzut rożny wykonywał Krystian Olszewski, a jego mocne dośrodkowanie efektowną główką zamienił na gola nadbiegający Adrian Kwaśniewski. Stoper MKS-u wystąpił w głównej roli raz jeszcze w 15 minucie. Włączył się do akcji ofensywnej debrznian, otrzymał piłkę, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta wpakował ją pod poprzeczkę. 2:0 po kwadransie gry! "Forest" od jesieni 2006 r. reprezentuje czerwono-niebieskie barwy i do tej pory nie wpisał się ani razu na listę strzelców. Doczekał teraz tej miłej chwili i to od razu dwukrotnie w jednym spotkaniu! Kiedy w 33 min. po najładniejszej akcji naszego zespołu (piłka wędrowała jak po sznurku od nogi do nogi) Szymon Malmon technicznym uderzeniem podwyższył na 3:0 wydawało się, że jest "po meczu" Nic bardziej mylnego. Gospodarze dwie minuty później strzelili pierwszego gola i nabrali ochoty do dalszego odrabiania strat. W końcówce I odsłony błąd popełnił arbiter. Zamiast "puścić" grę po dotknięciu futbolówki ręką przez jednego z obrońców Korala ( Malmon pędził już samotnie na bramkę), niepotrzebnie przerwał akcję i ukarał dębniczanina zaledwie żółtym kartonikiem. Druga część rywalizacji dużo słabsza w wykonaniu gości. W nasze poczynania wkradł się niepotrzebny chaos, kilka razy groźnie zrobiło się na przedpolu bramki debiutującego na tej pozycji (wobec absencji Michała Biszczanika) Dawida Górnowicza. W 64 min. Koral strzelił kontaktową bramkę, po której walka rozgorzała na całego. Rywale zdobyli nawet trzeciego gola, jednak słusznie nie został on uznany ze względu na spalonego. Minutę przed końcem niezawodny Malmon uspokoił nastroje w debrzneńskim obozie strzelając na 4:2. Okazje na bramki mieli także Mariusz Góra (chwilę po wejściu na boisko) oraz Krystian Szostek. Zabrakło precyzji.
Przed ekipą MKS-u arcyciekawy sprawdzian, bowiem 3 października o godz. 13.00 zmierzymy się u siebie z liderem tabeli, Brdą Przechlewo. Jak dotąd przechlewianie zwyciężyli we wszystkich spotkaniach sezonu 2009/2010. Czy zostaną zatrzymani w Debrznie?

Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:4 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Adrian Kwaśniewski (3, 15), Szymon Malmon (33, 79)
MKS: Górnowicz - Obarzanek, Kwaśniewski, Jaworski, B.Bucholc - Mulik (58 Kocjan), Olszewski (77 Góra), Mazur, M.Bucholc (62 Borzyszkowski), Szostek - Malmon (80 Smoliński)