3:0 w siedemnastej minucie... 10.10.2009r.
Juniorzy młodsi MKS-u zanotowali pierwszy remis w tym sezonie. Debrznianie podzielili się punktami w Udorpiu z miejscową Uranią.
Futbol potrafi być nieprzewidywalny. Czerwono-niebiescy prowadzili otóż po 17 minutach spotkania 3:0, a mimo to w końcówce mogliśmy nawet przegrać... Kiedy najpierw Szymon Malmon, a następnie Krystian Olszewski i znowu Malmon z łatwością umieścili piłkę w bramce gospodarzy nic nie wskazywało, że rywalizacja może zakończyć się inaczej jak pewnym zwycięstwem gości. Niestety, nie ustrzegliśmy się w dalszej części konfrontacji sporej ilości błędów w grze obronnej, co skrzętnie wykorzystali rywale. Jeszcze do przerwy wszystko było pod kontrolą, bo MKS wygrywał 3:1. Udorpianie trafili jedynie raz (w 23 minucie), innych szans nie wykorzystali. Decydujące dla losów potyczki okazało się 60 sekund tuż po przerwie. W 43 i 44 min. po błędach Adriana Kwaśniewskiego oraz Michała Biszczanika (nieporozumienie z blokiem defensywnym) zrobiło się 3:3. W 52 min. odpowiedzieliśmy golem rezerwowego Konrada Kocjana, ale wkrótce potem (55 min.) Urania znowu doprowadziła do remisu. Wynik nie uległ zmianie w ostatnich 25 minutach, chociaż obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bliski hat-tricka był Malmon, po którego uderzeniu głową w 58 min. futbolówka odbiła się od poprzeczki. W ostatniej akcji zawodów Urania skontrowała i w idealnej sytuacji jeden z jej zawodników trafił w słupek...
Ten mecz to swoista lekcja na przyszłość dla piłkarzy debrzneńskich. Podobnie przebiegały derby z Koralem Dębnica przed dwoma tygodniami, jednak wówczas potrafiliśmy wyjść z opresji i obronić wysokie prowadzenie. Teraz było inaczej. Kolejne spotkanie ligowe MKS rozegra u siebie 17 października o godz. 13.30., a przeciwnikiem będzie outsider tabeli Kaszubia Studzienice.
Serdeczne podziękowania za pomoc finansową dla zespołu juniorów młodszych kierujemy w stronę firmy "Sieć" Sylwestra Nylca.

Urania Udorpie - MKS Debrzno 4:4 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Szymon Malmon (4, 17), Krystian Olszewski (16), Konrad Kocjan (52)
MKS: M.Biszczanik - Obarzanek (73 Góra), Kwaśniewski, Jaworski, M.Bucholc - Mulik (41 Kocjan), Olszewski, Mazur, Szarek (41 A.Molenda) - Szostek, Malmon