Zaświeciło słońce 10.10.2009r.
Po wysokich porażkach w poprzednich meczach poza Debrznem (Miastko i Dębnica) juniorzy starsi MKS-u odnieśli cenne zwycięstwo w Słosinku, pokonując 2:0 dobrze dotąd spisującą się miejscową Zorzę.
Dla przeciętnie grającej w tym sezonie drużyny czerwono-niebieskich ta wygrana ma duże znaczenie i powinna stanowić (taką mamy nadzieję) impuls do dalszych udanych występów w końcówce rundy jesiennej i walki o zajęcie jak najwyższej lokaty w tej fazie rywalizacji. Debrznianie rozegrali solidne zawody, zasłużenie inkasując komplet "oczek". Premierowego gola podopieczni Pawła Władyczaka zdobyli w 35 minucie, za sprawą Rafała Paliwody, dla którego było to pierwsze trafienie w edycji 2009/2010. Wcześniej dwukrotnie (24 i 32 min) groźnie strzelał aktywny Marcin Molenda.
Po zmianie stron w 55 min. ponownie stworzyliśmy dogodną okazję na gola, kiedy po zagraniu Paliwody niecelnie uderzał M.Molenda. Gospodarze starali się odrobić jednobramkową stratę, ale czynili to chaotycznie i bez wyraźnego pomysłu. Naprawdę niebezpiecznie zrobiło się właściwie jedynie raz, w 81 minucie, gdy świetnej sytuacji nie wykorzystał jeden z rywali minimalnie pudłując z niewielkiej odległości od "świątyni" Dawida Białasa. Wygraną MKS-u przypieczętował w 84 min. Przemysław Szczubiał, po najładniejszej akcji spotkania. Dla "Heskiego" to również pierwszy gol w sezonie. W naszym zespole zadebiutował Marcin Szymaniak, przebywający w MOW, poprzednio zawodnik "Dębu" Kusowo.
17 października następny mecz o punkty, tym razem na własnym boisku. O godz. 11.00 zmierzymy się z Lipniczanką Lipnica.

Zorza Słosinko - MKS Debrzno 0:2 (0:1)
Bramki: Rafał Paliwoda (35), Przemysław Szczubiał (84)
MKS: Białas - Wołek, W.Taras, Maślanyk, Szczubiał - Sekta, Marczak, Małecki, Paliwoda - M.Molenda, Posert (75 Szymaniak)