Efektowny finisz rundy 08.11.2009r.
Mocnym, pozytywnym akcentem zakończyli rundę jesienną juniorzy młodsi MKS-u. Nasz zespół rozgromił Drzewiarza Rzeczenica 7:1, dzięki czemu uplasowaliśmy się na najniższym stopniu podium na półmetku sezonu.
Debrznianie górowali zdecydowanie nad gośćmi, a ich przewaga była szczególnie widoczna w drugich 40 minutach. W pierwszej odsłonie przyjezdni próbowali jeszcze dotrzymywać kroku czerwono-niebieskim, przegrywając zaledwie jedną bramką. Dokładnie kwadransa potrzebowali gospodarze na objęcie prowadzenia. Swoje premierowe trafienie w MKS-ie zaliczył Mariusz Góra. Wcześniej mogliśmy zdobyć gola już w 7 min., lecz po ładnej akcji Krystiana Szostka Patryk Jaworski trafił do siatki wyraźnie pomagając sobie ręką (niczym Jan Furtok z San Marino Anno Domini 1993...) i zagranie to nie uszło uwadze arbitra Andrzeja Kosiedowskiego. W 21 min podwyższył na 2:0 Krystian Olszewski. Pomocnik debrzneński przymierzył płasko z dystansu, a duży błąd popełnił bramkarz rywali. W 30 min. skapitulował z kolei Michał Biszczanik. Po kontrze jeden z rzeczeniczan strzelił zza pola karnego i golkiper MKS-u nie zdołał sparować futbolówki. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę ładnie uderzył Olszewski, a Drzewiarza uratował słupek.
Druga odsłona właściwie bez historii. Z każdą minutą przewaga MKS-u rosła, czego widocznym efektem były kolejne gole. Dwa razy wpisał się na listę strzelców Szymon Malmon, który łącznie zdobył jesienią trzynaście goli. Indywidualną akcję zakończył celnym strzałem również Adrian Kwaśniewski. Pierwszą bramkę w lidze zdobył Mateusz "Smerfik" Janusz. Filigranowy napastnik wykorzystał niezdecydowanie obrońców oraz bramkarza i podwyższył na 6:1. Ostatniego gola (kto wie czy nie najładniejszego) strzelił Mateusz Bucholc i była to swoista nagroda za grę pełną zaangażowania. Zatem najwyższa wygrana debrznian jesienią i zarazem najwyższa porażka naszych niedzielnych przeciwników.
Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe ekipy juniorów młodszych kierujemy w stronę Sylwestra Nylca i jego firmy "Sieć"!

MKS Debrzno - Drewiarz Rzeczenica 7:1 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Szymon Malmon (50, 57), Mariusz Góra (15), Krystian Olszewski (21), Adrian Kwaśniewski (53), Mateusz Janusz (65), Mateusz Bucholc (73)
MKS: M.Biszczanik - Obarzanek, M.Bucholc, Jaworski, B.Bucholc - Mulik (41 Borzyszkowski), Olszewski, Kwaśniewski, Góra (58 Szarek) - Szostek (58 Janusz), Malmon (69 Smoliński)