ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
22 rzuty karne z Piastem 08.02.2010r.
Ósmą lokatę zajęli seniorzy MKS-u w turnieju halowej piłki nożnej "Piast Cup 2010" rozegranym w obiekcie gimnazjum nr 1 w Człuchowie.
Drużyna prowadzona przez Mirosława Kisełyczkę udała się na zawody w następującym składzie: Krystian Paciorek, Robert Rutyna, Krzysztof Dudzic, Andrzej Wałaszewski, Łukasz Płóciennik, Paweł Władyczak, Kamil Sieg, Bartłomiej Janiak, Patryk Klejdysz, Bartłomiej Lica, Michał Drapała i Adrian Kustra. Czerwono-niebiescy uplasowali się na ostatnim miejscu w swojej grupie eliminacyjnej, chociaż przy większej dozie boiskowego farta mogli osiągnąć lepsze rezultaty w dwóch pierwszych meczach, z Chojniczanką II Chojnice i Wielimem Szczecinek. Z chojniczanami prowadziliśmy długo po trafieniu Janiaka, natomiast z ekipą szczecinecką po słabym początku spotkania potrafiliśmy doprowadzić do remisu (dwa gole Władyczaka), by jednak w końcówce ulec rywalom. Niestety, trzecia turniejowa konfrontacja, z Piastem I Człuchów była "bez historii" - przegraliśmy wysoko 0:4. Organizatorzy zmodyfikowali nieco regulamin, rezygnując z dwóch gier o lokaty 5-8. Pozostała zatem drużynie debrzneńskiej od razu potyczka o siódme miejsce, z drugim zespołem Piasta. Niewiele interesującego działo się w trakcie całego kwadransa rywalizacji (0:0), za to w konkursie rzutów karnych wprost przeciwnie! Trzeba było aż 22 (!) strzałów, aby wyłonić zwycięzcę. Przegraliśmy 4:5... Bramki zdobyli dla MKS-u K.Dudzic, Kustra, Władyczak i Wałaszewski. Pozostali albo pudłowali, albo zatrzymywał ich dobrymi interwencjami golkiper gospodarzy Rafał Rafalski. Jako jedyny "nie zdążył" wykonać karnego z naszej strony Paciorek.
W imprezie triumfował Wielim, pokonując zasłużenie w finale Czarnych Czarne 2:0 po bramkach króla strzelców turnieju Wojciecha Gersztyna (6 goli). Zwycięski zespół występował z czarnymi opaskami na koszulkach na znak żałoby po niedawnej tragedii (śmierć piłkarza tego klubu 26-letniego Marcina Kowalewskiego). Za najlepszego zawodnika sobotnich zawodów uznano Romana Sztubę z Czarnych, wyróżniono także najlepszego bramkarza Macieja Borzyszkowskiego (Piast I) oraz najlepszego gracza człuchowskiego Macieja Kloskowskiego. Puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy wręczał uczestnikom burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło. Mimo, iż impreza miała charakter towarzyski nie obyło się bez małych zgrzytów. Mecz w grupie B Sokół Wyczechy - Granit Koczała (2:1) został zweryfikowany na walkower 3:0 dla koczalan, ponieważ w drużynie Sokoła wystąpił Piotr Jankiewicz, zawodnik Czarnych Czarne. Na grę w innych barwach nie miał zgody, co zlekceważyli opiekunowie z Wyczech... Ponadto nie odbył się mecz o piąte miejsce pomiędzy Chojniczanką II i Sokołem, gdyż... obydwa zespoły po fazie grupowej zwyczajnie opuściły halę. Bez komentarza...
Imprezę oglądało sporo kibiców, a fani Piasta zorganizowali efektowny doping i oprawę. Szkoda jedynie, że nie wytrwali do końca, bo półfinały i mecze o poszczególne lokaty obejrzało już niewielu widzów. Poniżej przedstawiamy rezultaty "Piast Cup 2010".

Grupa A

Piast I - Wielim 1:1
Chojniczanka II - MKS 1:1
Piast I - Chojniczanka II 1:0
Wielim - MKS 3:2
Piast I - MKS 4:0
Wielim - Chojniczanka II 2:1

1. Piast I Człuchów                7   6-1
2. Wielim Szczecinek             7   6-4
3. Chojniczanka II Chojnice   1   2-4
4. MKS Debrzno                  1  3-8

Grupa B

Piast II - Czarni 0:2
Granit - Sokół 3:0 (walkower)
Piast II - Granit 2:2
Czarni - Sokół 1:1
Piast II - Sokół 1:5
Czarni - Granit 1:1

1. Granit Koczała      5   6-3
2. Czarni Czarne       5   4-2
3. Sokół Wyczechy    4   6-5
4. Piast II Człuchów   1   3-9

Półfinały:
Czarni - Piast I 2:0
Wielim - Granit 5:1

o VII miejsce: Piast II - MKS 0:0 karne 5:4
o V miejsce: Chojniczanka II - Sokół nie odbył się
o III miejsce: Piast I - Granit 7:2
Finał: Wielim - Czarni 2:0

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::