ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Stadion jak bumerang 15.02.2010r.
Za nami Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze MKS-u. Uczestniczył w nim Burmistrz Miasta i Gminy Debrzno Mirosław Burak i członkowie stowarzyszenia.
Kilkugodzinne obrady (poprowadził je Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Romaniec) to przede wszystkim gorąca dyskusja na najbardziej palący od wielu lat temat, jaki leży na sercu ludziom blisko związanym z klubem. Rzecz oczywista chodzi o stan obiektu pod nazwą "Stadion Miejski", a zwłaszcza murawy boiska, trybun i budynku socjalnego. Kwestia bardzo rozległa, na pewno wrócimy do niej wkrótce w szerszym materiale. Naturalnie w trakcie zebrania podsumowano działalność klubu w latach 2008-2009, obecni na sali udzielili także absolutorium kończącemu kadencję zarządowi. Członkowie MKS-u wybrali władze stowarzyszenia na następne dwa lata. W wyborach na prezesa klubu wystartowali Marcin Małys i Sebastian Michno. Różnicą jednego głosu zdecydowano, iż czerwono-niebieskimi z Debrzna pokieruje w najbliższych dwóch latach dotychczasowy prezes S.Michno. Oprócz niego w zarządzie będą zasiadać Bogdan Bojarski (wiceprezes), M.Małys (sekretarz), Władysław Mendrek (skarbnik) i Robert Białek (członek). W tym gronie Małys i Białek to debiutanci. Pracom Komisji Rewizyjnej będzie przewodniczyć Damian Litwiniuk (dotąd członek zarządu), a pomagać mu będą Łukasz Jażdżewski i Tomasz Łopienski.
Zebrani w trakcie obrad zgłosili szereg wniosków, mających poprawić codzienne funkcjonowanie klubu i przyczynić się do jego rozwoju w dłuższej perspektywie czasowej. Zobowiązano m.in. nowe władze do podjęcia starań w celu uzyskania przez MKS statusu organizacji pożytku publicznego. Zwrócono uwagę na wzmożenie działań zmierzających do pozyskiwania sponsorów i darczyńców. Zadecydowano też o podwyżce ceny biletu/cegiełki z 2 do 3 złotych (przypominamy - chodzi o dobrowolne wpłaty od kibiców na meczach ligowych rozgrywanych na własnym stadionie). Oprócz tego w rundzie wiosennej sympatycy klubu będą mogli wesprzeć finansowo MKS kupując karnety na całą rundę, tak jak było to już praktykowane w przeszłości, jesienią 2007r.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::