Na szczycie lepsza Brda 09.05.2010r.
Mecz dwóch czołowych drużyn klasy okręgowej juniorów młodszych zakończył się minimalnym zwycięstwem liderującej w tabeli Brdy. Przechlewianie wygrali z MKS-em 3:2, a derbowa konfrontacja podobała się i trzymała w napięciu do ostatnich sekund.
Nie mogli niestety zagrać w tym dniu ze względu na uroczystości rodzinne Patryk Jaworski i Krystian Olszewski. Pierwszy występ w czerwono-niebieskim kostiumie zaliczyli natomiast Mateusz Barczewski i Krzysztof Mikołajczyk. Gospodarze dysponujący trójką wyróżniających się szybkością i dobrą techniką zawodników ofensywnych zaatakowali od początku, ale to my cieszyliśmy się z gola w 10 minucie. Szymon Malmon "znalazł" idealnie Krystiana Szostka i pomocnik debrzneński płaskim, lekkim uderzeniem z ok. 10 metrów umieścił piłkę w bramce przechlewian. Niedługo radowaliśmy się dobrym rezultatem, ponieważ w 12 i 15 min. straciliśmy dwie bramki, na stanowczo zbyt wiele pozwalając rywalom. Wydawało się, że ten fakt podkopie nieco wiarę zawodników Pawła Władyczaka w korzystny wynik, ale nic takiego nie miało miejsca. Od 29 min. Brda grała w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach Macieja Ruca. W 33 min. idealnej wręcz okazji na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Mariusz Góra, który po akcji Szostka i Malmona znalazł się tuż przed bramką rywali. Niestety, spudłował. Co nie udało się do przerwy, czerwono-niebiescy zrealizowali osiem minut po rozpoczęciu drugiej odsłony. Daleką, górną piłkę z własnej połowy do Szostka zagrał Mateusz Bucholc. Krystian przyjął futbolówkę, podciągnął z nią kilka metrów i nie zmarnował wyśmienitej szansy na gola. Dwa trafienia Szostka - dwa pierwsze tego zawodnika w lidze. W 65 min. straciliśmy trzecią bramkę. Po wrzutce z rzutu rożnego jeden z miejscowych zawodników nie pilnowany w polu karnym uderzył piłkę głową i zaskoczył niezbyt fortunnie interweniującego w tym momencie Dawida Białasa. To nie koniec emocji, bo w 68 min. w szesnastce został sfaulowany Góra i arbiter podyktował jedenastkę dla MKS-u. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł Malmon, ale nie zdołał po raz dwudziesty pierwszy w edycji 2009/2010 pokonać golkipera przeciwników. Trafił w poprzeczkę. Mimo usilnych starań nie udało się w końcówce odwrócić losów potyczki i odnotowaliśmy porażkę debrznian. Okazja do poprawy punktowego konta nadarzy się w sobotę 15 maja o godz. 13.30., kiedy to MKS podejmie u siebie Uranię Udorpie. Jesienią zremisowaliśmy z tym zespołem 4:4, prowadząc w pewnym momencie już 3:0...

Brda Przechlewo - MKS Debrzno 3:2 (2:1)
Bramki dla MKS-u: Krystian Szostek (10, 48)
MKS: Białas - Obarzanek, M.Bucholc (67 Smoliński), Mikołajczyk, Barczewski - Szostek, Marczak (19 Borzyszkowski), Góra, Mulik - Malmon, Michał Walkiewicz