Zwycięskie ostatki 19.06.2010r.
Udanie zakończyli sezon 2009/2010 juniorzy starsi wygrywając na wyjeździe derbową potyczkę z Piastem Człuchów 2:0. Debrznianie odnieśli jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, chociaż długo męczyli się z targaną kadrowymi problemami ekipą Sebastiana Stalki.
Prowadzenie czerwono-niebieskim dał celny strzał z rzutu wolnego Wojciecha Marczaka w 76 minucie. Piłka przełamała ręce bramkarza gospodarzy i wpadła pod poprzeczkę. Drugiego gola uzyskał Michał Birosz, strzelając z bliska nie do obrony po ziemi w 86 min. W trzeciej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry Birosz został sfaulowany w polu karnym i sędzia gwizdnął karnego. Niestety, strzał kapitana MKS-u Jakuba Wołka sparował golkiper i nie zdołaliśmy podwyższyć wyniku. Wcześniej inicjatywa była po stronie debrznian, chociaż to Piast pierwszy stworzył dogodną okazję strzelecką, gdy w 6 min. jeden z człuchowian trafił w słupek. Mecz rozgrywany był w dość wolnym tempie, widać było, że to "piłkarskie ostatki". MKS mógł zdobyć premierową bramkę prędzej niż we wspomnianej 76 minucie. Szansę na gola dwukrotnie w początkowej fazie miał Birosz. W 25 min. z kolei Damian Bronowicki po błędzie człuchowian przy wznowieniu gry uderzał do pustej bramki, ale jeden z obrońców zdążył z interwencją wybijając futbolówkę na róg głową. W 43 min. Wojciech Romanowski przestrzelił minimalnie z dystansu. Po przerwie znowu dobra sytuacja Bronowickiego w 68 min., w końcówce swojego gola mógł strzelić także Przemysław Szczubiał.
To był ostatni mecz sezonu, a dla zawodników z rocznika 1991 również pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi w ogóle. Z powodu przekroczenia limitu wieku zakończyli występy w grupach młodzieżowych Wołek, Szczubiał, Bronowicki, Romanowski, Tomasz Sekta, Adam Kalek oraz nieobecni w Człuchowie Patryk Borkowski, Rafał Posert i kontuzjowany niemal od początku tej edycji Dariusz Piekarski.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 0:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Marczak (76), Michał Birosz (86)
MKS: Białas - Wołek, Wałaszewski (46 Obarzanek), Maślanyk, Romanowski (59 Jadwidzic) - Kwaśniewski, Birosz, W.Taras (67 Kalek), Marczak (81 Sekta) - Szczubiał, Bronowicki