ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Wygrana w skwarze 13.07.2010r.
Dobrze zaprezentowali się w pierwszym sprawdzianie podczas przygotowań do nowego sezonu seniorzy MKS-u. Czerwono-niebiescy zwyciężyli w towarzyskim turnieju o "Puchar Lata" zorganizowanym w Szczytnie przez działaczy miejscowej Victorii. Piłkarze rywalizowali w 30-stopniowym upale, na dobrze przygotowanym boisku.
Ekipa Mirosława Kisełyczki pojechała na zawody bez kilku zawodników, na których występy mocno liczymy w najbliższym czasie. To normalne w okresie wakacyjnym, iż składy drużyn ewoluują, pozostali uczestnicy imprezy również zaprezentowali więc mocno eksperymentalne zestawienia. Występ w Szczytnie debrznianie zainaugurowali bezbramkowo zremisowaną potyczką z Koralem Dębnica. Mecz toczył się początkowo pod znakiem przewagi rywali, ale z czasem gra bardziej się wyrównała. Najlepsze okazje na zdobycie gola wśród podopiecznych Mirosława Kisełyczki mieli Przemysław Marek i Patryk Klejdysz. Drugie spotkanie, z gospodarzami, rozstrzygnęliśmy zdecydowanie na swoją korzyść. Dominacja MKS-u od pierwszych minut nie podlegała dyskusji, czego widomym efektem były gole P. Klejdysza (2), Andrzeja Tarasa i Prz. Marka. Szczególnie trafienie Tarasa mogło przypaść do gustu, bowiem "Daglas" przymierzył nie do obrony z 25 metrów z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na nim samym. Wreszcie ostatnia konfrontacja, z Brdą Przechlewo, to nadspodziewanie wysokie i gładkie zwycięstwo 6:1. Wynik "otworzył" Krzysztof Dudzic, następnie oglądaliśmy ładnego gola zdobytego przez Kamila Siega głową po wrzutce z rogu Adriana Kustry. Trzecią bramkę zdobył właśnie Kustra i dla "Orzecha" była to premierowa zdobycz w czerwono-niebieskim kostiumie. Po przerwie dwójkową akcję Sieg- Kisełyczka grający trener zespołu debrzneńskiego zakończył precyzyjnym płaskim strzałem, a po kilku minutach Sieg podwyższył na 5:0, także uderzeniem zza "szesnastki". W 37 min. arbiter uznał, że w polu karnym Taras został nieprzepisowo powstrzymany przez Grzegorza Wirkusa i pokazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła... Żaneta "Żabka" Kłos i pewnie pokonała golkipera przechlewskiego! Tak, to nie pomyłka, w drużynie debrzneńskiej zagrała piłkarka, od pół roku trenująca z MKS-em, była zawodniczka Medyka Konin. Wobec faktu, że wcześniej turniej musiało opuścić czterech innych piłkarzy trener powołał Żanetę na konfrontację z Brdą... Debiutantka nie tylko znakomicie zrealizowała założenia taktyczne (!), ale i dołączyła do nielicznego grona (wcześniej także Arkadiusz Lewenko, Mirosław Łepek, Maciej Sadowski, Radosław Kozubiński, Paweł Wegner, Jakub Kosecki, Grzegorz Dudek, Radosław Mazur, Piotr Kowalkowski, Michał Niemczyk i Przemysław Marek) tych osób, które w pierwszym występie w MKS-ie od razu wpisywały się na listę strzelców. I tylko szkoda, że Kobiety nie można zgłosić do oficjalnych rozgrywek ligowych... W dobrych nastrojach opuszczaliśmy Szczytno tym bardziej, że po wyleczeniu kontuzji wrócił do gry Krystian Paciorek, dzięki czemu znowu dysponujemy duetem zawodników rywalizujących o miejsce między słupkami.

WYNIKI:

MKS - Koral 0:0

MKS: Paciorek (21 Rutyna) - Ł. Jażdżewski, Taras, Prz. Marek, A. Wałaszewski - Kustra (21 Sieg), Władyczak, K. Dudzic, Dudek - Gromowski (21 Kisełyczka), P. Klejdysz (21 Litwiniuk)

Victoria - MKS 1:4 (0:2)

0:1 Patryk Klejdysz (7)
0:2 Andrzej Taras (10)
0:3 Patryk Klejdysz (26)
0:4 Przemysław Marek (34)
1:4 Piotr Płaneta (40)

MKS: Rutyna (21 Paciorek) - Ł. Jażdżewski, Taras, Prz. Marek, A. Wałaszewski - Kustra (14 Sieg), Władyczak, K. Dudzic, Dudek - Gromowski (9 Litwiniuk), P. Klejdysz (33 Kisełyczka)

MKS - Brda 6:1 (3:0)

1:0 Krzysztof Dudzic (7)
2:0 Kamil Sieg (10)
3:0 Adrian Kustra (16)
4:0 Mirosław Kisełyczka (26)
5:0 Kamil Sieg (32)
6:0 Żaneta Kłos (37-k)
6:1 (38)

MKS: Paciorek - Ł. Jażdżewski (21 Rutyna), Taras, A. Wałaszewski, K. Dudzic - Kustra, Władyczak, Kisełyczka, Kłos, Sieg - Litwiniuk

Brda - Victoria 2:1 (1:1)
Koral - Brda 0:0
Koral - Victoria 4:1 (2:0)

TABELA:

1. MKS Debrzno		7	10-2
2. Koral Dębnica		5	4-1
3. Brda Przechlewo		4	3-7
4. Victoria Szczytno		0	3-10

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::