ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Juniorzy poznali rywali 19.07.2010r.
W weekend 28/29 sierpnia rozpoczną rozgrywki nowego sezonu juniorzy starsi i młodsi MKS-u. Debrzneńska młodzież wie już z kim przyjdzie jej porównać umiejętności futbolowe w edycji 2010/2011, ponieważ Komisja Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN dokonała podziału klubów na grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Do rozgrywek juniorów A (roczniki 1992 i 1993) zgłoszono ogółem 31 drużyn, z których utworzono trzy grupy. Czerwono-niebiescy znaleźli się w trzeciej, obok dziewięciu innych ekip. Debrznianie zagrają z Bytovią Bytów, Granitem Koczała, Kolejarzem Chojnice, Koralem Dębnica, Orkanem Gostkowo, Brdą Przechlewo, Sokołem Wyczechy, Startem Miastko i Uranią Udorpie. Mamy zatem wśród juniorów starszych dwa zespoły mniej w stosunku do sezonu 2009/2010. Po dwuletniej przerwie ponownie spotkamy się z Bytovią (ostatnio występowała w innej grupie), Sokół miał w minionej edycji drużynę juniorów B, natomiast pierwszy raz będzie okazja zmierzyć się w tej kategorii wiekowej z Kolejarzem (w edycji 2008/2009 rywalizowaliśmy z juniorami młodszymi tego klubu). Z kolei nie skonfrontujemy się tym razem z aż pięcioma uczestnikami niedawno zakończonych rozgrywek. Nie zgłosiły się w ogóle do ligi juniorów A ekipy Piasta Człuchów, Czarnych Czarne, Victorii Dąbrówka, Lipniczanki Lipnica i Zorzy Słosinko, przy czym w przypadku trzech ostatnich klubów oznacza to całkowitą rezygnację z uczestnictwa w rywalizacji młodzieży...
Juniorzy B (rocznik 1994 i młodsi, zaanonsowano 20 zespołów) zostali podzieleni na dwie grupy. MKS znalazł się w tej drugiej, obok Czarnych Czarne, Drzewiarza Rzeczenica, Gryfa II Słupsk, Kaszubii Studzienice, Korala Dębnica, Piasta Człuchów, Brdy Przechlewo, Startu Miastko i Uranii Udorpie. Zmiany składu osobowego w tej klasie rozgrywkowej są kosmetyczne. Zabraknie tym razem Bytovii Bytów (awans do Pomorskiej Ligi Juniorów B) i Sokoła Wyczechy (zgłoszenie do juniorów A), w zamian po rocznej pauzie ponownie w lidze są Czarni. Pierwszy raz w historii natomiast zmierzymy się z Gryfem Słupsk. Co ciekawe słupszczanie mają w tej kategorii dwie drużyny i Podokręg Słupski rozdzielił je do dwóch rożnych grup. MKS zagra z zespołem oznaczonym jako drugi. Aż pięć klubów posiada zespoły zarówno w starszej, jak i młodszej kategorii. Obok MKS-u są to Start, Koral, Brda i Urania.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::