ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Budynek ciągle w powijakach 05.08.2010r.
"Niniejszym zwracamy się z serdeczną prośbą o uruchomienie procedury przetargowej dotyczącej budowy budynku socjalnego przy Stadionie Miejskim w Debrznie.
Na spotkaniu Zarządu MKS z Panem Burmistrzem w dniu 30 czerwca 2010r. ustalono, że w ciągu 7 dni zostaną poczynione działania w kierunku rozpisania przetargu na w/w inwestycję, jednak od tego czasu owa niezwykle ważna dla naszego środowiska kwestia nie została podjęta. Wyrażamy niepokój, że dalsze odraczanie rozwiązania powyższego problemu może doprowadzić w konsekwencji pod koniec 2010 roku do przeznaczenia przez Radę Miejską zagwarantowanych w budżecie Gminy Debrzno 200 tysięcy złotych na inny cel.
Katastrofalny stan obecnego budynku, służącego piłkarzom od bez mała 35 lat jest powodem do wstydu, a nie dumy, o czym wiedzą wszyscy odwiedzający ów obiekt. Z prawdziwym utęsknieniem oczekujemy możliwości funkcjonowania w nowych pomieszczeniach, na miarę obecnych czasów. Budynek ten niewątpliwie poprawiłby wydatnie samą estetykę wymagającego generalnego remontu stadionu oraz nade wszystko zachęciłby miejscową młodzież i dorosłych do uprawiania sportu. W 2009 r. wykonano kosztem 21 tysięcy złotych pełną dokumentację techniczną niezbędną przy tego rodzaju inwestycji, jesteśmy więc bliżej niż dalej realizacji ważkiego dla nas planu. Prosimy zatem usilnie o przyspieszenie procedur, tym bardziej, że dyskutowaliśmy o tym w trakcie wspomnianego wyżej spotkania w dniu 30.06.2010r. "


Pismo takiej treści, podpisane przez piłkarzy i działaczy naszego klubu, zostało skierowane do Burmistrza Miasta i Gminy Debrzno Mirosława Buraka w dniu 28 lipca 2010r. Ogólny stan obiektu pod nazwą "Stadion Miejski" jest znany sympatykom MKS-u. W ostatnich latach (dokładnie w 2008r.) zainstalowano wprawdzie nowe ogrodzenie i wydzielono sektor dla kibiców gości (dzięki czemu wypełniono wymogi licencyjne dotyczące bezpieczeństwa na stadionie), jednak jest to "kropla w morzu potrzeb". Od bardzo długiego czasu (przynajmniej kilkanaście lat) podnoszona jest kwestia generalnego remontu (budynek socjalny, murawa, trybuny, parking itp.). Na każdym spotkaniu z władzami miasta problem ów jest dyskutowany, ale tak po prawdzie efekty tych działań są mizerne. Są wprawdzie deklaracje Pana Burmistrza, są wypowiedzi dla mediów (m.in. Radio Weekend, w czerwcu 2010r.), lecz brakuje najważniejszego: decyzji i właściwych ruchów! Cóż z tego, że w 2009r. wyasygnowano pieniądze na dokumentację techniczną pierwszego etapu inwestycji na stadionie, czyli budowy nowego budynku socjalnego. Cóż tego, że Rada Miejska uchwaliła w budżecie gminy na 2010 rok kwotę 200 tysięcy na ten cel, skoro mimo próśb działaczy klubowych i deklaracji Pana Burmistrza nadal stoimy w miejscu. Na przywoływanym tutaj spotkaniu z końca czerwca z ust M. Buraka padła konkretna data. Do 30 września mianowicie budynek miał stać w stanie surowym. Dziś można stwierdzić krótko i na temat: MRZONKI!!! Jak długo jeszcze?

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::