Pozazdrościli starszym kolegom 11.09.2010r.
Juniorzy młodsi postanowili skopiować (a nawet przebić) wyczyn ich starszych kompanów z meczu z Orkanem i również zaaplikowali Kaszubii Studzienice dwucyfrówkę.
Tuzin goli to odpowiedni rezultat poczynań obu drużyn, bowiem dominacja debrznian nie podlegała dyskusji nawet przez moment. Raz za razem sunęły ataki na bramkę gości i często były kończone skutecznymi strzałami. Rozpoczął w 8 minucie Krystian Szostek, który dobrze wyszedł z II linii do podania Krzysztofa Mikołajczyka i płaskim uderzeniem wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 12 min. Szostek dograł do Konrada Kocjana, a ten z najbliższej odległości "wepchnął" futbolówkę do siatki. Na trzeciego gola czekaliśmy do 26 minuty. Po akcji Szymona Malmona pierwsze tego dnia trafienie (lecz nie ostatnie, jak się potem okazało) zaliczył głową Mariusz Góra. Po następnych trzech minutach indywidualną akcję Michała Walkiewicza skończył golem Malmon, przejmując od kolegi piłkę. Najlepszy snajper sezonu 2009/2010 w MKS-ie dołożył następne bramki w 34 min. (solowy rajd) i zaraz po przerwie, w 41 minucie (głową po dośrodkowaniu Szostka). Potem mieliśmy gola nr 7, zdobytego w "kotle" pod bramką Kaszubii i sprytnym zachowaniu rezerwowego Patryka Jaworskiego. W 59 min. ładnie przymierzył z dystansu Góra i zrobiło się już 8:0. Osiem minut później trafił Szostek, z łatwością mijając obrońców i uderzając płasko z ostrego kąta z bliskiej odległości. Ostatnie trzy gole to klasyczny hat-trick w wykonaniu Góry. Pomocnik debrzneński łącznie zdobył pięć bramek, a w samej końcówce najpierw strzelił zza pola karnego, a następnie dwukrotnie celnie główkował ustalając wynik na 12:0...
Podsumowując - mecz bez historii i dramaturgii, raczej dobry strzelecki trening czerwono-niebieskich niż poważny sprawdzian. Po tej wygranej debrznianie objęli prowadzenie w tabeli. W MKS-ie zadebiutowali (zagrali zgodnie, po 40 minut) Krzysztof Szawarniak i Krystian Ryhanycz. W trzeciej kolejce pojedziemy do Czarnego, gdzie w sobotę 18 września o godz. 11.00. dojdzie do potyczki z Czarnymi.

MKS Debrzno - Kaszubia Studzienice 12:0 (5:0)
Bramki: Mariusz Góra (26, 59, 74, 75, 80), Szymon Malmon (29, 34, 41), Krystian Szostek (8, 67), Konrad Kocjan (12), Patryk Jaworski (44)
MKS: M.Biszczanik - Mikołajczyk (56 A.Biszczanik), M.Bucholc, Barczewski (71 Pisuk) - Szostek, Guz (63 Manecki), Góra, Michał Walkiewicz (71 Dynkowski), Kocjan (41 Jaworski) - Malmon, Szawarniak (41 Ryhanycz)