Derby nie dla nas 09.10.2010r.
Po czterech wygranych gorzki smak porażki poczuli juniorzy młodsi MKS-u. Ulegliśmy w wyjazdowej potyczce lokalnemu rywalowi z Człuchowa aż 1:5, ponosząc pierwsze straty w sezonie 2010/2011.
Piast odniósł przekonywające zwycięstwo, prezentując się znacznie lepiej od czerwono-niebieskich. Właściwie od początku rywalizacji uwidoczniła się nieznaczna przewaga gospodarzy, którzy często nękali defensywę debrzneńską. Do 12 minuty radziliśmy sobie z zakusami przeciwnika, ale wtedy sędzia podyktował rzut wolny z ok. 20 metrów za niesportowe zachowanie Mateusza Bucholca. Po strzale piłki nie zdołał skutecznie sparować Michał Biszczanik i ta wtoczyła się do siatki. Strata podziałała mobilizująco na MKS. Powoli zaczęliśmy odzyskiwać inicjatywę, ale daleko było jeszcze do klarownych okazji na wyrównującego gola. Dopiero w 31 min. znakomitą szansę miał Krzysztof Szawarniak, ale chybił z bliska głową. Chwilę później jednak było 1:1. Wystarczyło jedno dobre podanie na prawe skrzydło do Krystiana Szostka, który podciągnął z futbolówką kilka metrów i uderzył nie do obrony. Niestety, to był ostatni pozytywny dla nas akcent tego spotkania, ponieważ do głosu ponownie doszli człuchowianie i szybko znowu wyszli na prowadzenie. Jeszcze w 37 min. wyszliśmy obronną ręką z zamieszania pod bramką M. Biszczanika, ale minutę potem po błędach bloku defensywnego nie zdołaliśmy się uchronić przed stratą bramki. Do przerwy 2:1 dla Piasta, a w drugiej minucie II połowy decydujący moment rywalizacji. Po główce jednego z miejscowych futbolistów ich przewaga wzrosła do dwóch goli i debrznianie nie potrafili już odpowiednio zareagować. Następne trafienia, w 50 i 68 min., były konsekwencją dominacji grających swobodnie gospodarzy. To był bez wątpienia najsłabszy występ w rundzie jesiennej najmłodszych piłkarzy MKS-u, ale... głowy do góry. Takie mecze też czegoś uczą, ponadto zespół nie mógł wystąpić w optymalnym składzie. Okazja do poprawki w niedzielę 17 października o godz. 13.00., gdy podejmiemy w Debrznie Start Miastko. Ta konfrontacja zapowiada się na bardzo interesującą, biorąc pod uwagę dorobek punktowy obydwu drużyn.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 5:1 (2:1)
Gol dla MKS-u: Krystian Szostek (32)
MKS: M. Biszczanik - Barczewski, M. Bucholc, Jaworski, Pisuk (41 Góra) - Szostek, Guz, Malmon, Dypolt - Ryhanycz, Szawarniak (41 Mikołajczyk)