ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Pograli 26 minut 24.10.2010r.
Jak napisać sensowne sprawozdanie z meczu, który zamiast przepisowych 90 minut trwa zaledwie dwadzieścia sześć? Jak poważnie traktować spotkanie, w którym jedna z drużyn (gospodarze!) przystąpiła do gry w siódemkę, przy czym ten siódmy piłkarz dotarł na stadion w ostatniej chwili?
Dobrze, że w ogóle, gdyż w przeciwnym razie sędzia Stanisław Bugiel odgwizdałby walkower... Drużyna juniorów starszych MKS-u też trapiona jest problemami kadrowymi, lecz obraz zastany w Koczale to prawdziwy dramat. Czerwono-niebiescy wygrali tę pozbawioną większego sensu potyczkę 5:0. Taki wynik notowaliśmy w 26 minucie, kiedy arbiter był zmuszony przerwać "rywalizację" po tym jak jeden z koczalan nie był w stanie kontynuować gry. Rezultat zapewne zatwierdzi na najbliższym posiedzeniu Komisja Gier i Ewidencji. Rzecz oczywista przez cały czas trwania skróconego znacznie meczu gra toczyła się na połowie gospodarzy. Hat-tricka zaliczył Adrian Kwaśniewski, mijający rywali niczym slalomowe tyczki. Ponadto pierwsze gole w MKS-ie zdobyli Damian Smoliński i Krzysztof Mikołajczyk. Przy trafieniu Smolińskiego (głową!) bardzo przytomnie zachował się Paweł Mulik, który stojąc na spalonym blisko bramki nie dotknął przelatującej obok niego futbolówki i ta bez przeszkód i w zgodzie z przepisami znalazła się w siatce. Z kolei Mikołajczyk po indywidualnej akcji ulokował piłkę w celu z ostrego kąta. Wspomnieć warto jeszcze o... trzech strzałach w poprzeczkę Marcina Lisewskiego, nominalnego bramkarza, który tak, jak niedawno w Chojnicach wystąpił jako zawodnik z pola. Pierwszy raz w bieżącym sezonie pokazał się w ligowym spotkaniu Dawid Górnowicz. Rundę jesienną debrznianie zakończą 31 października o godz. 11.00. meczem na własnym boisku z Brdą Przechlewo.

Granit Koczała - MKS Debrzno 0:5
Gole: Adrian Kwaśniewski (9, 15, 18), Damian Smoliński (14), Krzysztof Mikołajczyk (16)
MKS: M. Biszczanik - Mikołajczyk, Maślanyk, Obarzanek, Lisewski - Smoliński, Michał Walkiewicz, Górnowicz, Kwaśniewski - Mulik, Wons