Nie zachwycili 04.06.2011r.
Juniorzy starsi wygrali z najsłabszą w lidze ekipą Granitu Koczała 3:0, ale to nie był dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu. Spotkanie odbywało się w potwornym upale, stąd też dość powolne tempo rozgrywania akcji i niezbyt wielkie zaangażowanie.
Z całym szacunkiem dla rywali, taką drużynę powinno się odesłać do domu ze znacznie większym bagażem bramek. Tymczasem długimi fragmentami męczyliśmy się z outsiderem, walcząc już nawet nie tyle z przeciwnikiem, co raczej z własnymi słabościami. Czerwono-niebiescy na szczęście szybko zdobyli pierwszego gola. W 5 minucie Szymon Malmon umieścił piłkę w siatce kończąc akcję Wojciecha Tarasa. Kolejne minuty to przygniatająca przewaga MKS-u i... irytująca wręcz nieskuteczność. Trzykrotnie dogodne okazje miał Malmon, po dwa razy Patryk Klejdysz i Rafał Paliwoda, ponadto Wojciech Żelazny. Albo pudłowaliśmy z bliska, albo piłka padała łupem koczalskiego golkipera. Wreszcie w 37 min. P. Klejdysz otrzymał dobre prostopadłe podanie od Malmona i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po przerwie obraz gry nie zmienił się z tą różnicą, iż nie stworzyliśmy już tak wielu szans na dalsze bramki. W 55 min. P. Klejdysz umieścił futbolówkę w celu po raz trzeci, choć przyjezdni kwestionowali zasadność uznania tego gola, dopatrując się spalonego. Na tym jakiekolwiek emocje skończyły się, choć jeszcze w 68 min. P. Klejdysz mógł skompletować hat-tricka, ale przestrzelił z... ok. 3 metrów, a w 80 min. silny strzał Paliwody dobił w poprzeczkę Żelazny. Zwycięzców ponoć się nie sądzi i tego się trzymajmy, ale naprawdę chcielibyśmy widzieć zespół juniorów starszych grający "odrobinę" lepiej.
W ostatniej potyczce sezonu 2010/2011 zagramy na wyjeździe z Brdą Przechlewo. Derby odbędą się w piątek 10 czerwca o godz. 16.30. W meczu nie wystąpi Paliwoda, który ujrzał siódmą żółtą kartkę w tej edycji i będzie zmuszony pauzować. To oznacza, że potyczka z Granitem był końcową dla Rafała w juniorskiej przygodzie z piłką nożną, gdyż z końcem sezonu traci on prawo gry w tej kategorii z powodu przekroczenia limitu wieku.

MKS Debrzno - Granit Koczała 3:0 (2:0)
Bramki: Patryk Klejdysz (37, 55), Szymon Malmon (5)
MKS: Lisewski (82 Stasierowski) - W. Taras, M. Bucholc, Olszewski, B. Bucholc - Smoliński, Kwaśniewski (46 Kaczmarek), Malmon (46 Wons), Paliwoda - Żelazny, P. Klejdysz