ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Hat-trick Rutyny 26.08.2011r.
Juniorzy młodsi MKS-u zwyciężyli na wyjeździe w towarzyskim spotkaniu przed ligą człuchowskiego Piasta 3:2. Mecz rozgrywany na bocznym boisku OSiR-u, z towarzyszeniem muzycznych dźwięków dobiegających z rozstawionej nieopodal sceny podczas imprezy z okazji "Dni Powiatu", miał znacznie ciekawszy przebieg niż potyczka w Debrznie, zakończona wysoką wygraną podopiecznych Sławomira Słonki.
Wprawdzie już w czwartej minucie gry Bartłomiej Rutyna wykorzystał dokładne podanie Krystiana Szostka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy, ale potem nie byliśmy równie skuteczni. Czerwono-niebiescy atakowali w I połowie, osiągnęli wyraźną przewagę, lecz nie potrafili udokumentować jej kolejnymi trafieniami. W 25 min. Mariusz Góra po solowej akcji oddał zbyt słaby strzał. W 27 min. Góra zagrał do Szostka, a pomocnik debrzneński mocno uderzył z ponad 20 metrów, ale nieznacznie przestrzelił. Dwie minuty później Szostek sprawdził bramkarza rywali z dystansu, po ładnie zagranej piłce przez Rutynę. W 32 i 37 min. dwukrotnie Góra miał czystą pozycję, jednak golkiper człuchowski wychodził zwycięsko z opresji. W międzyczasie (34 min.) Rutyna strzelił do siatki po wymianie futbolówki z Szostkiem i Górą, ale prowadzący zawody Sebastian Stalka słusznie nie uznał gola, odgwizdując spalonego. Końcówka tej części gry to niebezpieczeństwo pod bramką Michała Biszczanika, zażegnane jego dobrą interwencją i wybiciem piłki na róg. Po przerwie rozpoczęliśmy nieźle. Rutyna dośrodkował z kornera, a nieznacznie chybił głową Artur Biszczanik. W 46 min. miejscowi, za sprawą Klaudiusza Chorzępy wyrównali i to podcięło skrzydła ekipie MKS-u. W 48 min. M. Biszczanik uchronił drużynę przed stratą drugiego gola, ale chwilę później już przegrywaliśmy. Prostopadłe podanie do Damiana Obarzanka, człuchowianin ograł M. Biszczanika i uderzył do pustej bramki. Próbujący ratować sytuację A. Biszczanik nie zdążył wybić futbolówki i ta wpadła do siatki. Po dobrym okresie gry Piasta do głosu ponownie doszli debrznianie. W 57 min. przed szansą stanął Mateusz Gryta, po akcji A. Biszczanika i Góry. Za moment doprowadziliśmy do remisu. Rutyna strzelił bez namysłu nie do obrony zza pola karnego z woleja, po złym wybiciu futbolówki przez defensorów gospodarzy. W 60 min. Góra trafił w poprzeczkę. W 63 min. gorąco pod naszą bramką, ale świetnie spisał się M. Biszczanik. Wreszcie w 68 min. Rutyna zdobył swojego trzeciego gola, płasko dobijając uderzenie Góry po interwencji bramkarza. Wynik nie zmienił się do końca i ta interesująca, pełna sytuacji podbramkowych konfrontacja przyniosła minimalne zwycięstwo zespołowi MKS-u.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 2:3 (0:1)

0:1 Bartłomiej Rutyna (4)
1:1 Klaudiusz Chorzępa (46)
2:1 Damian Obarzanek (49)
2:2 Bartłomiej Rutyna (58)
2:3 Bartłomiej Rutyna (68)

MKS: M. Biszczanik - J. Mulik (54 Lisewski), Pisuk, A. Biszczanik, Ryhanycz - Szostek, Góra, Niziałek (41 Gryta, 73 Lender), Wons (48 Kaczmarek, 67 Szulc) - Dynkowski (65 Rekusz), Rutyna