ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Walkower dla MKS-u 07.10.2011r.
Komisja Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyznała wczoraj walkower 3:0 na korzyść MKS Debrzno za rozegrany w dniu 2 października 2011r. mecz o mistrzostwo klasy A seniorów z Koralem II Dębnica.
Przypomnijmy, iż derby na boisku zakończyły się zwycięstwem dębniczan 2:1. Podstawą do takiego postanowienia był występ w tym spotkaniu zawodnika Dawida Wachnika. Piłkarz żółto-niebieskich grał w sobotę w meczu III ligi pierwszej drużyny Korala z Gryfem Wejherowo (1:1) i w 82 min. (tak podawał poniedziałkowy "Głos Pomorza") został zmieniony przez Pawła Wegnera. Nazajutrz wszedł na murawę w 83 min. potyczki z MKS-em. 4 października 2011r. MKS skierował do Komisji pismo z prośbą o zajęcie stanowiska co do zasadności udziału w/w piłkarza w meczu klasy A, opierając swoje wątpliwości na dwóch punktach regulaminu rozgrywek Pomorskiego ZPN na sezon 2011/2012, które brzmią następująco:

§11 pkt 3. Zawodnik może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, w tym samym terminie, jeżeli w pierwszym spotkaniu grał nie więcej niż połowę czasu gry (nie dotyczy bramkarza).

§11 pkt 4. Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze czasu przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dot. bramkarzy).

Po otrzymaniu protokołu z meczu Koral - Gryf ze Szczecina (rozgrywki na szczeblu III ligi prowadzi Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej) i porównaniu go z tym z konfrontacji rezerw klubu z Dębnicy z MKS-em w klasie A, sprawa stała się oczywista i Komisja podjęła decyzję o weryfikacji niedzielnego spotkania na walkower.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::