ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Dwa szlagiery 13.10.2011r.
Weekend 15/16 października jawi się jako bardzo ciekawy z punktu widzenia walki o czołowe miejsca w drugiej grupie słupskiej klasy A seniorów. Oto program gier zakłada potyczki klubów okupujących aktualnie cztery pierwsze miejsca w tabeli. Nas oczywiście najbardziej będzie zajmować mecz czerwono-niebieskich z Debrzna z liderem rozgrywek Kaszubią w Studzienicach.
Rywale podopiecznych Pawła Władyczaka po spadku z klasy okręgowej w 2009r. (przegrane baraże z Aniołami Garczegorze) trzeci sezon z rzędu uczestniczą w rozgrywkach klasy A. Po dwóch słabszych edycjach 2009/2010 i 2010/2011 widać, że drużyna żółto-czarnych jest żądna sukcesu i będzie się liczyć w rywalizacji o awans. Co ciekawe, Kaszubia grała dotąd trzykrotnie u siebie i zdobyła tylko cztery punkty, ulegając m.in. 1:3 rezerwom Korala Dębnica i remisując z Orkanem Gostkowo 2:2. Wielkim atutem i zarazem niebagatelną zaliczką na dalszą cześć sezonu jest na pewno zysk z wyjazdów. Pięć gier poza domem i 15 punktów, to dorobek budzący respekt. My mamy swoje nadzieje związane z tym spotkaniem, wierzymy, że to MKS będzie go kończył w lepszych humorach. Dziesiąty raz zagościmy w Studzienicach i o tym jak trudno tam debrznianom o punkty niech świadczy fakt, że wygraliśmy na boisku Kaszubii tylko raz, 25 kwietnia 2010r., gdy na inaugurację mocno opóźnionej rundy wiosennej po bramkach Łukasza Płóciennika i Wojciecha Cabaja było 2:0 i zaczęliśmy wtedy marsz ku udanemu atakowi na okręgówkę. Za wcześnie, aby pisać jakim składem osobowym stawimy się na boisku lidera. Sobotni termin (godz. 15.00) powoduje, że niepewny jest występ niektórych pracujących tego dnia piłkarzy.
Drugi szlagier czeka kibiców w Dębnicy, gdzie Koral II zagra ze Startem Miastko. Sympatycy miasteckiej jedenastki czekają na ponowną grę w klasie okręgowej swoich ulubieńców dwa lata dłużej, niż ci w Studzienicach. Start był bardzo bliski powrotu wiosną 2011r., ale bilansem bezpośrednich meczów ustąpił miejsca Drzewiarzowi Rzeczenica. Obecnie znowu jest w czołówce i chce wreszcie zameldować się ponownie na wyższym szczeblu. Identyczne zadanie postawiło przed sezonem kierownictwo III-ligowego Korala swojej drugiej drużynie. Żółto-niebiescy realizowali je konsekwentnie, ale w ostatnich dniach coś się zacięło. Zaczęło się od walkowera za wygrany na boisku mecz z MKS-em, a potem przyszła zaskakująco wysoka przegrana w Lipnicy 2:6. Mimo wszystko to raczej dębniczanie będą umiarkowanym faworytem niedzielnej (16 października, godz. 14.30) konfrontacji. Jak będzie wyglądać szczyt tabeli po tych dwóch spotkaniach? Możliwości jest multum, więc nie podejmujemy się przewidywać... Najważniejsze, że nie ma nudy, co napędza w sposób naturalny zainteresowanie kibiców ligą.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::