ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Srogi rewanż 15.04.2012r.
Znakomicie rozpoczęli rundę rewanżową juniorzy młodsi MKS-u. Podopieczni Sławomira Słonki pojechali do Czarnego na mecz z Czarnymi i w świetnym stylu zrewanżowali się za jesienną pechową porażkę na własnym boisku 1:2.
Mecz miał spore znaczenie dla układu tabeli, ponieważ na półmetku obydwie ekipy miały tę samą liczbę punktów, a Czarni zajmowali wyższe, drugie miejsce dzięki wspomnianemu zwycięstwu w Debrznie. Tym razem nie było wątpliwości. Już do przerwy czerwono-niebiescy załatwili sprawę, aplikując gospodarzom aż cztery gole. Premierowego nasz zespół zdobył w 7 min., kiedy kapitan Mariusz Góra wykorzystał błąd defensywy czarneńskiej i pewnie pokonał bramkarza. Spotkanie miało wyrównany przebieg, ale to debrznianie byli skuteczni. W odstępie 60 sekund (21 i 22 min) podwyższyliśmy na 3:0! Na listę strzelców wpisali się Bartosz Mazur i ponownie Góra, który przelobował golkipera. Do szatni na przerwę drużyny schodziły przy czterobramkowym prowadzeniu MKS-u, ponieważ w 33 min. Krzysztof Szawarniak (powrót do podstawowego składu po ubiegłorocznej kontuzji) z bliska dopełnił formalności finalizując ładną akcję kolegów. Szansę miał również Wojciech Żelazny, który w 37 min. trafił w słupek. W II połowie Czarni usiłowali zmniejszyć rozmiary przewagi debrznian. Atakowali ambitnie, kilkakrotnie zatrudniając Michała Biszczanika. W 53 min. "Biszczan" obronił trudną piłkę po błędzie defensywy, a w 59 min. uratowała go poprzeczka po uderzeniu z wolnego. W 61 min. Żelazny zrobił użytek z dokładnego podania Krystiana Szostka i prowadziliśmy 5:0! Pięć minut później gola strzelili rywale i z przekroju całego spotkania trzeba stwierdzić, że na niego zasłużyli. Debrznianie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w kontekście całego sezonu. Wprawdzie Bytovia jest raczej nie do doścignięcia, ale tą wygraną MKS uczynił duży krok w kierunku drugiej lokaty na koniec edycji 2011/2012.
W kolejnej wiosennej potyczce zmierzymy się na wyjeździe z Koralem Dębnica. Spotkanie odbędzie się dopiero w środę 25 kwietnia o godz. 17.00., gdyż w najbliższy weekend znaczna część zawodników trenera Słonki będzie reprezentować debrzneński Zespół Szkół w wojewódzkim finale turnieju Coca-Coli. Dębniczanie zgodzili się na zmianę terminu derbowego meczu.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 1:5 (0:4)
Bramki dla MKS-u: Mariusz Góra (7, 22), Bartosz Mazur (21), Krzysztof Szawarniak (33), Wojciech Żelazny (61)
MKS: M. Biszczanik - Podolski (65 Dynkowski), Mich. Walkiewicz, Ryhanycz, Barczewski - B. Mazur, Góra, Dypolt, Szostek - Żelazny, Szawarniak