Start niczym Widzew w 1997r. 04.06.2012r.
Fantastyczne emocje towarzyszyły rywalizacji o drugie, premiowane awansem do okręgówki miejsce w naszej grupie klasy A. Los sprawił, że wszystko rozstrzygało się w bezpośrednim starciu Startu Miastko i Kaszubii Studzienice.
Sytuacja przed ostatnią kolejką była klarowna. Kaszubii do zachowania zajmowanej lokaty wicelidera wystarczał remis, miastczanie musieli wygrać, aby wyprzedzić rywali i wspiąć się na wymarzoną drugą pozycję. Do przerwy goście prowadzili 1:0, po zmianie stron dołożyli drugą bramkę i mogło się wydawać, że jest po sprawie. Tymczasem Start znakomitym finiszem w ostatnich pięciu minutach odwrócił losy spotkania, wygrał 3:2 i odzyskał miejsce w klasie okręgowej po pięciu latach przerwy! Dramaturgię, jaka towarzyszyła tej konfrontacji można chyba porównać do tego, co działo się w Warszawie 18 czerwca 1997r., gdy w meczu decydującym o tytule mistrza Polski Legia prowadziła z Widzewem Łódź 2:0 i w pięć minut roztrwoniła cały dorobek. Futbol potrafi pisać zupełnie nieprzewidziane scenariusze... Gratulujemy piłkarzom Startu, podobnie jak trzem innym beniaminkom. Rezerwy Korala Dębnica pierwszy raz w historii znalazły się na tym szczeblu, a w drugiej grupie promocję wywalczyły ekipy ZS Damnica (po sześciu latach pauzy) i Rowokołu Smołdzino (po trzech).