ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Wisienka na torcie 06.06.2012r.
W ostatnim meczu sezonu 2011/2012 juniorzy młodsi odnieśli najcenniejsze zwycięstwo w tych rozgrywkach wygrywając w Debrznie z Bytovią Bytów 1:0.
Spotkanie dwóch najlepszych drużyn tej edycji dostarczyło sporych emocji i mogło się podobać całkiem licznej jak na zmagania młodzieży publiczności. Czerwono-niebiescy przeciwstawili zdecydowanemu liderowi (komplet punktów w dotychczasowych występach) wielką ambicję, wolę walki, determinację i dzięki temu oraz uważnej, mądrej grze okazali się minimalnie lepsi. Zwycięskiego gola zdobył w 25. minucie najlepszy strzelec debrznian (27 trafień) Bartłomiej Rutyna. Chwilę wcześniej swoją szansę miał Krzysztof Szawarniak, piłka trafiła do Krystiana Ryhanycza, który zagrał do Rutyny, a ten silnym strzałem w długi róg umieścił ją w siatce. Goście w I części stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Michała Biszczanika. Tak było w 23 min. (po wolnym nieznacznie niecelne uderzenie głową z bliska), w 34 min. (groźny strzał z dystansu), w 36 min. (udana interwencja "Biszczana" po główce jednego z bytowian) i w 37 min. (okazja sam na sam, strzał obok słupka bramki debrznian). Z naszej strony próbował Szawarniak, którego ładny strzał w 35 min. wyłapał golkiper przyjezdnych. W drugiej połowie nadal trwała uporczywa walka o każdy metr boiska. W 59 min. na duże brawa zasłużył M. Biszczanik. Końcami palców sparował na róg piłkę zmierzającą do celu. Z kolei w 66 min. Rutyna po kontrze uderzył z prawej nogi i sprawił wiele problemów bramkarzowi rywali. Skupiliśmy się na rozbijaniu ataków gości, graliśmy z poświęceniem, ale i z głową. W obronie nie było słabego punktu, bardzo dobre zawody rozgrywali Mariusz Góra i Krystian Szostek, również Mateusz Barczewski i Ryhanycz likwidowali w zarodku niebezpieczeństwo. Po drugiej stronie placu gry wysunięci na "desancie" Wojciech Żelazny i Rutyna robili co mogli, aby uprzykrzyć życie defensywie Bytovii, przy tym udzielając się jeszcze w destrukcji. 40 minut wystąpił Bartosz Mazur, powracający do zespołu po niemal dwumiesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją. Dowieźliśmy wygraną do końca i jest satysfakcja, dla trenera Sławomira Słonki oraz zawodników, że MKS jako jedyna ekipa urwał punkty górującej nad wszystkimi w tej lidze bytowskiej drużynie. Pięciu piłkarzy zagrało ostatni mecz w kategorii "junior B". Ze względu na przekroczenie limitu wieku do gry wyłącznie w juniorach starszych będą uprawnieni w sezonie 2012/2013 Góra, Szostek, Barczewski, Żelazny i Patryk Piątkowski.

MKS Debrzno - Bytovia Bytów 1:0 (1:0)
Gol: Bartłomiej Rutyna (25)
MKS: M. Biszczanik - Szostek, Góra, Ryhanycz, Barczewski - J. Mulik (80+2 Piątkowski), Dypolt, Szawarniak, Rzepka (41 B. Mazur) - Żelazny (79 Kaczmarek), Rutyna