Największa niespodzianka w Debrznie 20.09.2012r.
W dziesięciu rozegranych wczoraj spotkaniach II rundy wojewódzkiej edycji Pucharu Polski doszło do tylko dwóch niespodzianek. W Jezierzycach Stal pokonała KS Damnica 3:1, a biorąc pod uwagę aktualne tabele rozgrywek mistrzowskich, jeszcze większe zaskoczenie stanowi wynik potyczki w Debrznie, w którym MKS pewnie wygrał z Piastem Człuchów 3:0.
Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że "to tylko puchar" i nie odzwierciedla do końca możliwości poszczególnych zespołów. Tak, wiemy, "Iksiński" nie mógł przyjechać, "Igrekowskiego" nie zabrał trener, jeszcze innemu się nie chciało itp. Każdy ma swoje problemy... Wynik oficjalnego meczu idzie w świat i tylko to się tak naprawdę liczy. Zatem trzeba się cieszyć ze zwycięstwa MKS-u i odnotować je z zadowoleniem. Jednocześnie nadmiernie nie przeceniać, bo faktycznie celem głównym dla wszystkich (co oczywiste) są rozgrywki ligowe. Warto zauważyć, że najbardziej zacięte były konfrontacje, w których spotkały się ekipy rywalizujące ze sobą w klasie okręgowej. W Smołdzinie i Słupsku do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w Miastku Start dopiero w ostatnich minutach przechylił szalę wygranej na swoją korzyść (mecz ten sędziował debrzneński arbiter Adam Łukaszewski), a w Rzeczenicy Drzewiarz objął prowadzenie w 85 min., aby prędko stracić je w trakcie finiszowych pięciu minut... Biorąc pod uwagę odległości dzielące miejscowości, z których wywodzą się kluby, najbardziej prawdopodobnym rywalem MKS-u w trzeciej rundzie (10 października) będzie Brda Przechlewo. Na potwierdzenie tych przypuszczeń trzeba cierpliwie zaczekać kilka dni, do następnego posiedzenia Komisji Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego.