Walczyli dzielnie do końca 29.09.2012r.
Trzeciej porażki w czwartym meczu ligowym w sezonie 2012/2013 doznali juniorzy młodsi. Drużyna Łukasza Płóciennika uległa na wyjeździe Czarnym Czarne 1:4, ale jak ocenił szkoleniowiec czerwono-niebiescy rozegrali najlepsze zawody w tej edycji rozgrywek.
Debrznianie zostali "złamani" dopiero w samej końcówce tracąc gole na 1:3 i 1:4 w 79. minucie i w doliczonym czasie gry. Nasi najmłodsi piłkarze w pierwszej części dzielnie stawiali opór rywalom. Przewaga Czarnych była widoczna, ale MKS potrafił wyprowadzić kilka groźnych kontr, stwarzając zagrożenie pod bramką gospodarzy. Na duże wyróżnienie zasłużył za ten okres bramkarz Grzegorz Sikora. Zaliczył w ciągu premierowych 40 minut kilka naprawdę dobrych interwencji i to m.in. dzięki temu utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety, osłabiony przeziębieniem golkiper wytrzymał na murawie jedynie 56 minut i zastąpił go mający jeszcze mniejsze doświadczenie Gracjan Zawadzki. Po przerwie dominacja Czarnych nie podlegała dyskusji. Przyniosło to gole dla rywali w 52 i 58. minucie. Mimo to debrzneńscy futboliści nie spasowali i w 66 min. po szybkim ataku Bartosz Szulc obsłużył podaniem Jakuba Kierzka, a ten nie zmarnował okazji strzelając swojego drugiego gola w sezonie. Po tym trafieniu morale w ekipie debrzneńskiej znacznie wzrosło, ale zapał naszych piłkarzy został ostudzony we wspomnianej końcówce potyczki, gdy Czarni dołożyli jeszcze dwa gole, ustalając rezultat na 4:1. Trener Płóciennik podkreślał duże zaangażowanie zawodników, z czego należy się cieszyć. Będziemy to uparcie powtarzać - przy systematycznej pracy zespół będzie wyglądał z miesiąca na miesiąc coraz lepiej. W piątym meczu rundy jesiennej MKS zagra u siebie z Kaszubią Studzienice. Tę konfrontację zaplanowano na sobotę 6 października o godz. 13.30.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 4:1 (0:0)
Gol dla MKS-u: Jakub Kierzek (66)
MKS: Sikora (56 Zawadzki) - Mateusiak, Marek Lisewski, Gryta, Glugla - Pilarski (70 Mich. Bucholc), Szymaniak, Rekusz, Dynkowski (63 Okoński) - Kierzek, Szulc