Prawie wszędzie było ciekawie 11.10.2012r.
Na pięciu stadionach podokręgu słupskiego wczoraj odbywały się mecze III rundy szczebla wojewódzkiego rozgrywek Pucharu Polski. Piłkarze niemal wszystkich klubów zgodnie udowodnili, że pucharowa rywalizacja może być interesująca. W zasadzie w każdym ze spotkań było bardzo ciekawie.
O potyczce MKS - Brda napisaliśmy naturalnie w osobnej relacji. Co ponadto? W Miastku Start pokonał w rzutach karnych (4:2) Jantar Ustka. Do przerwy notowano remis 1:1, po 90 minutach 3:3, a po 120 minutach 4:4, przy czym miastczanie obejmowali prowadzenie czterokrotnie, zaś goście "gonili" rezultat do dogrywki i potem karnych dwa razy w ostatnich sekundach regulaminowego czasu... W Trzebielinie Diament "zmógł" po dogrywce 3:2 Wybrzeże Objazda. Aż do 62.minuty czekano tam na pierwszego gola. Zaczęli gospodarze, ale potem dwukrotnie trafiali piłkarze z Objazdy. Trzebielinianie doprowadzili jednak do dodatkowych dwóch kwadransów, a decydujący cios zadali w 116. minucie... W Jezierzycach lider I grupy klasy A uległ minimalnie Pogoni Lębork 0:1, tracąc bramkę już w 6.minucie. Stosunkowo najmniej emocji przyniosła konfrontacja Swe Pol Link Bruskowo Wielkie - Gryf II Słupsk, rozstrzygnięta gładko (4:1) na korzyść słupszczan. Tylko w pierwszej odsłonie miejscowi dotrzymywali kroku gryfitom, potem gole zdobywali wyłącznie futboliści rezerw trzecioligowca. Czerwono-niebiescy z Debrzna, jako jedyny przedstawiciel klasy A, znaleźli się w zacnym gronie pięciu klubów, które w kolejnej rundzie, wiosną 2013r. zagrają z jednym z przedstawicieli IV ligi. Kto może być rywalem podopiecznych Pawła Władyczaka? Wielce prawdopodobne, że w trakcie "losowania" nadal aktualny będzie klucz terytorialny, co wskazywałoby na kogoś z duetu Czarni Czarne - Chojniczanka II Chojnice.