Lider o wiele lepszy18.04.2015r.
W drugim występie w rundzie rewanżowej juniorzy D1 ponownie przegrali, tym razem u siebie z Koralem Dębnica 1:5. Bez wątpienia najlepsza drużyna rozgrywek edycji 2014/2015 zwyciężyła wyraźnie, chociaż podopieczni Sebastiana Stalki starali się jak mogli i dość długo, bo do 22. minuty utrzymywali bezbramkowy remis.

Jak już jednak straciliśmy gola, to w ciągu następnych pięciu minut padły kolejne trzy... Na trafienie na 2:0 dla gości w 23 min. szybko, bo po sześćdziesięciu sekundach odpowiedzieliśmy efektowną akcją Kacpra Bieleckiego i jeszcze ładniejszym strzałem Mateusza Treli, po którym bramkarzowi nie pozostało nic innego jak sięgnąć po futbolówkę do siatki. Niestety, z kontaktowej bramki radowaliśmy się króciutko, gdyż w 27 min. przyjezdni ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie i dotrwali z nim do końca pierwszej odsłony.

Po przerwie usilnie próbowaliśmy odwrócić losy rywalizacji, jednak dębniczanie prezentowali się lepiej jako drużyna, posiadali też w swoich szeregach kilku zawodników wyrastających indywidualnymi umiejętnościami ponad resztę, co miało kluczowy wpływ na przebieg rywalizacji. Czwarty i piąty gol padły odpowiednio w 42. i 55. minucie.

Mimo przegranej można z małym optymizmem podsumować, że zagraliśmy lepsze zawody, niż to miało miejsce w trakcie bezbarwnych derbów w Przechlewie. Emkaesiaków czeka teraz potyczka z drugim zespołem Chojniczanki w Chojnicach. Mecz odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia o godz.11.00. Debrznian bezwzględnie stać na przywiezienie z Grodu Tura kompletu oczek i liczymy na to bardzo.

MKS Debrzno - Koral Dębnica 1:5 (1:3)
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (24)
MKS: Barczewski- Bielecki, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Plewa, Trela