Gładko na Modraku 26.04.2015r.
Bez większych problemów zainkasowali komplet punktów juniorzy D1 w wyjazdowym starciu z drugim zespołem Chojniczanki Chojnice. Mecz rozgrywany na sztucznej murawie wygraliśmy 5:0, bardzo pewnie, a jedynie przez pierwszy kwadrans rywalizacja była w miarę wyrównana. Czerwono-niebiescy zanotowali więc premierową zdobycz w rundzie rewanżowej.

Jako pierwszy do siatki rywali trafił w 15. minucie Jakub Nykiel, który wykorzystał dobre podanie od Mateusza Treli. Od tego momentu łatwiej grało się debrznianom. W 18 min. po ładnej wymianie piłki między Kacprem Bieleckim, Trelą i Nykielem, ten ostatni wślizgiem minimalnie spudłował mając przed sobą pustą bramkę. Już sześćdziesiąt sekund później powiększyliśmy jednak przewagę, kiedy Bielecki zagrał prostopadle do Treli, a najlepszy snajper drużyny spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem.

Kolejną szansę Trela miał w 21 min., gdy będąc na czystej pozycji nieznacznie się pomylił. Po chwili powetował sobie to niepowodzenie, przechwytując bezpańską futbolówkę i płaskim strzałem umieszczając ją w siatce. Do przerwy 3:0, zasłużone prowadzenie emkaesiaków po solidnej grze, chociaż bez jakichś fajerwerków. Druga połowa niezbyt interesująca w tym sensie, iż gospodarze nie bardzo mogli nam zagrozić, a MKS nie forsował zbytnio tempa. Mimo to jeszcze dwukrotnie cieszyliśmy się z trafień. W 40 min. bramkarz miejscowych wyszedł z piłką za pole karne. Mieliśmy zatem rzut wolny, po którym Trela mocno przymierzył w słupek, doskoczył do odbitej "gały" i wpakował ją natychmiast do celu, zaliczając piątego hat tricka w edycji 2014/2015. Wynik na 5:0 ustalił w 46. minucie Nykiel, w sprytny sposób, w zamieszaniu podbramkowym.

Okazji na następne gole stworzyliśmy oprócz tego kilka. Jak choćby w 43 min., gdy Trela nie wykorzystał pozycji sam na sam, oraz w tej samej minucie, kiedy Kamil Łukaszewski efektownie przedarł się w pole karne przeciwnika, obiegając po drodze... arbitra i wywalczył po uderzeniu rzut rożny. Na listę zdobywców bramek mógł się wpisać również Bielecki, ale w 49 min. przegrał starcie z golkiperem.

Awansowaliśmy po tej wygranej na drugą lokatę w tabeli, ale nie wszystkie ekipy rozegrały równą liczbę spotkań. Ponadto trzeba pamiętać, że przed teamem Sebastiana Stalki trudne próby, czyli mecze z AP Człuchów i Chojniczanką Chojnice. Najbliższy sprawdzian... znowu na Modraku, w sobotę 9 maja o godz.15.00, gdy zmierzymy się z pierwszym zespołem Chojniczanki. Zaplanowana bowiem na 5 maja konfrontacja z APC zostanie o równy tydzień przesunięta w czasie, ale poinformujemy o tym oficjalnie wtedy, gdy wniosek w tej sprawie zatwierdzi Podokręg Słupski.

Chojniczanka II Chojnice - MKS Debrzno 0:5 (0:3)
Bramki: Mateusz Trela (19, 22, 40), Jakub Nykiel (15, 46)
MKS: Barczewski- Bielecki, Blank, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Trela