AKTUALNOŚCI
Blisko zwycięstwa09.05.2015r.
Remis wywalczyli debrzneńscy juniorzy D1 w Chojnicach w potyczce z pierwszym zespołem Chojniczanki. Wyjeżdżaliśmy z "Modraka" ze sporym niedosytem, ponieważ to czerwono-niebiescy wypracowali znacznie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli i powinni sobotnie zawody rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Trener Sebastian Stalka mógł po kilku tygodniach przerwy liczyć na występ Jakuba Pałubickiego i faktycznie obecność w składzie tego zawodnika była sporym plusem. Mecz rozpoczęliśmy aktywnie, spychając gospodarzy do obrony. W 2 min. po wyłuskaniu futbolówki przez Kacpra Bieleckiego i przekazaniu jej Mateuszowi Treli "Petara" znalazł się oko w oko z golkiperem. Przegrał ten pojedynek i wykonywaliśmy jedynie rzuty rożny. Druga okazja przyniosła powodzenie. W 4 min. kolejny przechwyt Bieleckiego, podciągnięcie piłki kilka metrów i strzał w krótki róg, tuż przy słupku. 1:0 dla emkaesiaków! Mogliśmy pójść za ciosem i w 6 min. omal nie powiększyliśmy przewagi. Bielecki był sam na sam z bramkarzem, dobijał potem jego uderzenie Trela. W 8 min. po kornerze Bielecki zagrał do Jakuba Nykiela, za moment ponownie przy piłce był Bielecki i strzelił mocno, ale minimalnie niecelnie.

W 16 min. płasko przymierzył z wolnego Trela. Czas płynął, gra stopniowo wyrównywała się. W 30 min. Agacie Andrzejewskiej niewiele zabrakło, aby zaskoczyć bramkarza Chojniczanki. Próba z dystansu, kozioł i daleko wysunięty golkiper miał nieliche problemy z zatrzymaniem futbolówki. Niestety, chwilę później, już w doliczonej pierwszej minucie I połowy straciliśmy bramkę. Z początku uratowała nas dobra interwencja w defensywie Patryka Kiedrowicza, ale w następnej akcji miejscowi wywalczyli rzut wolny. Po nim Patryk Barczewski popełnił błąd i piłka znalazła się niespodziewanie w siatce. 1:1, chociaż to MKS miał o wiele więcej z gry...

W II części groźnie było na samym wstępie, tzn. w 32 min., kiedy Barczewski wybronił trudną piłkę po wolnym. Potem głównie koncentrowaliśmy się na zaciętej rywalizacji w środku pola, ale stroną, która stworzyła trzy wyborne szanse na zwycięstwo byli nasi piłkarze. W 40 i 53 min. Trela oraz w 60 min. Damian Kamowski powinni dać nam wygraną, ale za każdym razem ratował Chojniczankę z opresji dobrze i z fartem broniący golkiper.

W piątej wiosennej ligowej konfrontacji zmierzymy się z innym chojnickim teamem, Kolejarzem. Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w sobotę 16 maja o godz.11.00.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 1:1 (1:1)
Gol dla MKS-u: Kacper Bielecki (4)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, Bielecki, Kamowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Marzec, Mudyna, Nykiel, Pałubicki, Trela