Chojniczanka za mocna17.05.2015r.
Juniorzy B ponieśli najwyższą w edycji 2014/2015 porażkę, ulegając w meczu bez historii Chojniczance w Chojnicach 0:7. Tylko do szesnastej minuty mogliśmy mieć malutką nadzieję na niezły wynik, ale po straconym pierwszym golu rozwiązał się worek z bramkami, a przewaga gospodarzy była chwilami przygniatająca.

Następne trafienia rywale dopisywali w 23, 26, 39, 52, 56 i 80. minucie. W tym ostatnim przypadku piłka znalazła się w siatce po uderzeniu z rzutu karnego. Mimo wysokiej przegranej na delikatną pochwałę zasłużyli obaj bramkarze, tj. Paweł Wieszewski i Szymon Kalla, którzy wybronili sporo trudnych piłek. Dwa razy wyręczyło ich również aluminium, bo futbolówka zatrzymywała się na słupku i spojeniu słupka z poprzeczką.

Cóż, różnica w umiejętnościach była aż nadto widoczna. Debrznianie starali się przeciwstawić przeciwnikom ambicję i zaangażowanie, ale piłkarsko zdecydowanie odstawaliśmy od miejscowych. Na pewno jakiś wpływ na przebieg spotkania miał fakt, iż pierwszy zespół z Grodu Tura występujący na co dzień w Pomorskiej Lidze Juniorów pauzował i chojniccy trenerzy desygnowali do składu na niedzielną potyczkę z MKS-em kilku zawodników z "jedynki".

Nam pozostaje wierzyć, że drużyna Łukasza Płóciennika w pozostałych do końca sezonu meczach powalczy o zdobycz punktową. Najbliższa sposobność w niedzielę 24 maja o godz.11.00, gdy podejmiemy w Debrznie Tęczę Brusy, Tak, wiemy, przyjedzie lider rozgrywek klasy okręgowej, ale nie ma powodu, aby z "definicji" zwieszać nosy na kwintę...

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 7:0 (4:0)
MKS: Wieszewski (44 Kalla)- Kleist (41 Borucki), Petryczko, Masternak, Fiegler- Zaborowski, Górnowicz, Rekusz (44 Racinowski), Jaworski- Kierzek, Rusch