Debrznianie wyraźnie lepsi, sześciopak Treli13.09.2015r.
Juniorzy C2 w dobrym stylu zrehabilitowali się za nadzwyczaj wysoką przegraną z JFA Przechlewo i zwyciężając na wyjeździe Kolejarza Chojnice 8:1 zdobyli pierwsze punkty w edycji 2015/2016. Emkaesiacy nie mieli kłopotów z udowodnieniem wyższości nad rówieśnikami z Grodu Tura wygrywając już do przerwy 2:0.

Czerwono-niebiescy od pierwszych chwil rywalizacji osiągnęli przewagę, czego efektem były dwa gole w ciągu premierowych dziewięciu minut. Najpierw w 6 min. Mateusz Trela przechwycił futbolówkę w polu karnym i skończył akcję precyzyjnym strzałem w krótki róg. Trzy minuty później atak zainicjował Patryk Kiedrowicz, który podał do Kacpra Bieleckiego, a ten przekazał piłkę wychodzącemu na czystą pozycję Treli. "Petara" zrobił użytek ze świetnego zagrania kolegi i w sytuacji sam na sam ulokował "gałę" w siatce.

Gra toczyła się głównie na połowie chojniczan. Gospodarze czasami przerywali dominację naszego zespołu kontrami, z których niewiele jednak wynikało. Przynajmniej trzykrotnie w I części mogliśmy podwyższyć rezultat. W 10 min. piłka wędrowała jak po sznurku od Zuzanny Belter przez Mikołaja Plewę i Trelę aż dotarła do Bieleckiego, który w dogodnej pozycji trafił w boczną siatkę. W 24 min. Bielecki zagrał do Jakuba Nykiela, ale jego uderzenie z bliska sparował wychodzący bramkarz Kolejarza. I wreszcie najdogodniejsza okazja, jaka nadeszła w 35+2. minucie. Belter wykonywała jedenastkę, podyktowaną za błąd techniczny (ręka) jednego z rywali. Niestety, futbolówka przeleciała obok prawego słupka bramki miejscowych.

Po zmianie stron wciąż pełna kontrola wydarzeń w wykonaniu piłkarzy MKS-u i następne trafienia. W 40 min. Miłosz Parzybut wypuścił w bój Trelę, który na szybkości zrobił co trzeba i uzyskał trzeciego gola. Czwartego dołożył 120 sekund potem Kamil Łukaszewski po rajdzie i podaniu Treli. W 52 min. rozgrywający udane spotkanie Plewa zagrał do Bieleckiego. "Ciapek" mógł jeszcze swobodnie podciągnąć piłkę kilka metrów, ale zdecydował się na uderzenie, którym zaskoczył źle interweniującego golkipera i było 5:0.

Kolejarz strzelił honorową bramkę w 58 min. po rzucie wolnym. Futbolówka przełamała ręce Patryka Barczewskiego. Ostatnie dziesięć minut (plus doliczony czas) to dwie wyborne szanse Plewy i Bieleckiego oraz... hat trick Treli. Za pierwszym razem asystował Bielecki, za drugim oglądaliśmy precyzyjną próbę zza pola karnego, wreszcie na koniec koronkową akcję Wojciech Marzec- Bielecki- Trela sfinalizowaną efektowną główką z trudnej pozycji.

Pierwszy mecz w lidze stał się udziałem Dawida Zdunka, który zmienił na drugie 35 minut Nykiela. Brawa dla zawodników Sebastiana Stalki, mamy nieco radości i satysfakcji z występu debrznian. W piątek 18 września o godz.17.00 mecz nr 3 rundy jesiennej. Na Stadionie Miejskim podejmiemy drużynę Kornowscy Szarża Krojanty.

Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 1:8 (0:2)
Gole dla MKS-u: Mateusz Trela (6, 9, 40, 68, 70+1, 70+2), Kamil Łukaszewski (42), Kacper Bielecki (52)
MKS: Barczewski- Mudyna (50 Marzec), Pałubicki, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Bielecki, Trela, Parzybut (50 Stankiewicz), Nykiel (36 Zdunek)- Belter (36 Łukaszewski), Plewa