W 60 sekund po wygraną04.10.2015r.
Debrzneńscy juniorzy C2 pokonali na wyjeździe Czarnych Czarne 2:1 i wyprzedzili swoich rywali w tabeli na półmetku rundy jesiennej, lokując się aktualnie na trzecim miejscu. O sukcesie czerwono-niebieskich przesądziły dwa gole zdobyte w I części w odstępie niespełna minuty, po których MKS prowadził 2:0. O drugiej połowie rywalizacji należałoby jednak jak najszybciej zapomnieć. Mieliśmy sporego farta, że gospodarze strzelili tylko jedną bramkę i dzięki temu udało się dowieźć cenną wiktorię do końcowego gwizdka.

Premierowe 35 minut to spokojna, rozważna gra zespołu Sebastiana Stalki i lekka przewaga w polu, chociaż nie skutkująca nadmierną liczbą sytuacji podbramkowych. Wszystko co najważniejsze wydarzyło się w 23 i 24 min., gdy ekipa z Debrzna dwukrotnie znalazła sposób na defensywę miejscowych. Błąd rywali przy wznowieniu od bramki wykorzystaliśmy dzięki przytomności umysłu Mikołaja Plewy, który przechwycił futbolówkę, dograł do Mateusza Treli, a "Petara" zmieścił ją wślizgiem tuż przy słupku w siatce. Jeszcze nie zdążyliśmy nacieszyć się golem, a tu radość nadeszła błyskawicznie po raz drugi. Poszliśmy za ciosem, nastąpiło kilka dokładnych podań debrznian, zagranie Treli do Jakuba Nykiela, który zamknął skrzydło z lewej strony i z łatwością skierował piłkę do pustej bramki.

Zatem 2:0 do przerwy, a potem było... tylko gorzej. Niestety, w grze teamu znad Debrzynki zapanował chaos, uśpieni korzystnym wynikiem oddaliśmy inicjatywę Czarnym i omal to się nie zemściło. W pięciu, może sześciu sytuacjach niewiele zabrakło do kontaktowego trafienia czarneńskiej jedenastce, a kiedy dopięli swego po bodaj jedynej pomyłce dobrze grającego Wojciecha Marca (68 min.), nie mieli już na szczęście czasu, aby pokusić się o coś jeszcze. My natomiast w 69 min. mogliśmy przypieczętować zwycięstwo trzecim golem, lecz Trela w dogodnej pozycji przestrzelił. To była w zasadzie jedyna groźniejsza akcja emkaesiaków w tej fazie spotkania...

W sobotę 10 października o godz.10.00 przed podopiecznymi Stalki dużo trudniejsze zadanie, gdyż jedziemy na boisko lidera ligi, JFA Przechlewo.

Czarni Czarne- MKS Debrzno 1:2 (0:2)
Gole dla MKS-u: Mateusz Trela (23), Jakub Nykiel (24)
MKS: Barczewski- Mudyna, Marzec, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Bielecki, Trela, Pałubicki, Nykiel (65 Pruszkowski)- Belter, Plewa