Radość razy piętnaście18.10.2015r.
Po bezdyskusyjnej przegranej w Przechlewie juniorzy C2 zainkasowali łatwo trzy punkty gromiąc u siebie Kolejarza Chojnice 15:1(!). Mecz był jednostronnym widowiskiem, a przygniatająca przewaga ekipy Sebastiana Stalki nie podlegała dyskusji. Na liście strzelców zameldowało się sześciu debrznian, przy czym duet Mateusz Trela-Kacper Bielecki łącznie zdobył aż jedenaście goli...

W ciągu 70 minut aż roiło się od okazji na bramki i jakkolwiek nie sposób było je wszystkie wykorzystać i tak ustanowiliśmy rekord sezonu 2015/2016. Już po niespełna minucie MKS mógł objąć prowadzenie, kiedy po akcji Treli z K. Bieleckim ten drugi wcelował w poprzeczkę. W 3 min. wprost w bramkarza trafił Mikołaj Plewa. Chwilę potem wynik otworzył Trela biegnąc na spotkanie z golkiperem od połowy boiska. W 8 min. na króciutko obraz gry przeniósł się na przedpole "świątyni" Patryka Barczewskiego, który musiał interweniować w sytuacji jeden na jeden po błędzie Dominika Mudyny.

Napór emkaesiaków nie ustawał. W 10 min. po zagraniu Plewy będący w dogodnej pozycji Miłosz Parzybut minął się z futbolówką. W 14 min. z kolei solowy rajd K. Bieleckiego skończył się rzutem rożnym. Na 2:0 podwyższył wreszcie K. Bielecki finalizując z bliska do pustej bramki akcję i podanie Treli. W 20 min. było 3:0, gdy kiks jednego z defensorów zamienił na skuteczną odpowiedź K. Bielecki, ogrywając golkipera i kierując "gałę" do opuszczonego prostokąta. Czwarte trafienie zaliczył Trela w 23. minucie. Piłka wturlała się po rękach bramkarza do celu. "Petarze" asystował Plewa, a całość rozpoczęła udanym przechwytem Agata Andrzejewska.

Potem szukaliśmy kolejnego gola, ale zanim padł, Trela w 27 min. i Parzybut w 32 min. zmarnowali dwie wyborne okazje. W 33 min. Trela uzyskał bramkę po zagraniu Plewy, choć Mikołaj bardziej w tym momencie strzelał niż podawał... Po 60 sekundach trafienie numer sześć zaliczył Parzybut. Asysta? Tym razem Trela. Tyle do przerwy...

Po niej szybkiemu egzaminowi został poddany debiutujący w bramce debrzneńskiej Michał Wieczorek. Zanotował udaną paradę, jednak w 40 min., w okresie wyraźnego rozluźnienia w szeregach gospodarzy, chojniczanie strzelili honorową bramkę. Do 46. minuty gra była szarpana aż krótkotrwałą niemoc w tym fragmencie rywalizacji przerwał K. Bielecki, gdy po zagraniu Parzybuta na raty próbował znaleźć sposób na golkipera i powtórna próba była skuteczna. 48. minuta to już 8:1. Trela łatwo minął kilku przeciwników i wpakował futbolówkę od słupka do siatki. Dziewiąte trafienie było dziełem K. Bieleckiego (podawał Trela), gdy "Ciapek" strzelił zza pola karnego i piłka przeszła pod pachą bramkarza.

Dziesiątego gola zdobył Trela w tej samej 54. minucie, ponownie po indywidualnym rajdzie i precyzyjnym strzale tuż przy słupku. Rezultat na 11:1 poprawił drugi nowicjusz w teamie Stalki, czyli Paweł Grabowski. Wykorzystał dobre dogranie od Krzysztofa Stankiewicza i swobodnie uderzył w długi róg. Festiwal strzelecki trwał. W 58 min. swoją szóstą bramkę zapisał z najbliższej odległości Trela finalizując akcję Plewy. W 61 min. natomiast chwilę zadowolenia przeżywał Mikołaj Sikorski, a w 64 min. Plewa. Ten drugi dobił własny strzał z rzutu karnego i wynik brzmiał 14:1. Na koniec po najładniejszym ataku spotkania Trela odegrał w tempo K. Bieleckiemu, a "Ciapek" łatwo dał drużynie piętnastego gola.

Co tu kryć, mecz bez historii, dysproporcja w umiejętnościach obydwu stron była ogromna... Dodatkowe utrudnienie dla Kolejarza stanowił fakt, że tamtejszy szkoleniowiec dysponował jedenastoma zawodnikami nie mając żadnego manewru na ławce. Znacznie poważniejsze wyzwanie przed juniorami C2 MKS-u w sobotę 24 października. O godz.10.00 zmierzymy się wówczas na wyjeździe z zespołem Kornowscy Szarża Krojanty. Czy uda się czerwono-niebieskim rewanż za porażkę na własnym obiekcie przed kilkoma tygodniami?

MKS Debrzno- Kolejarz Chojnice 15:1 (6:0)
Gole dla MKS-u: Mateusz Trela (4, 23, 33, 48, 54, 58), Kacper Bielecki (16, 20, 46, 54, 70), Miłosz Parzybut (34), Paweł Grabowski (56), Mikołaj Sikorski (61), Mikołaj Plewa (64)
MKS: Barczewski (36 Wieczorek)- Mudyna (36 Stankiewicz), Marzec, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz- Bielecki, Trela, Parzybut, Belter (36 Sikorski)- Plewa, Andrzejewska (29 Grabowski)