"Modraka" zamienił w strzelnicę28.02.2016r.
Rzadko spotykany wyczyn stał się udziałem napastnika MKS-u Pawła Wegnera, który w sparingowym spotkaniu ze złotowską Spartą aż sześciokrotnie lokował futbolówkę w siatce! Debrznianie rozgromili przeciwnika z Wielkopolski właśnie 6:0 i wszystkie gole były autorstwa "Diabła". O ile pierwsze 45 minut rywalizacji było wyrównane, a momentami optycznie minimalnie lepiej wyglądali przedstawiciele pilskiej okręgówki, to po zmianie stron dominacja czerwono-niebieskich nie podlegała żadnej dyskusji.

Trener Paweł Władyczak w czwartym meczu kontrolnym tej zimy sprawdził dyspozycję szesnastu piłkarzy. W tej grupie był m.in. Kamil Kałdowski, który zagrał pierwszy raz od zakończenia rundy jesiennej. Rozgrywane przy ładnej, słonecznej pogodzie towarzyskie zawody zaczęliśmy bardzo udanie, ponieważ już w 5 min. Władyczak zagrał prostopadłą piłkę do Wegnera, a ten wyprzedził obrońców, ograł golkipera i skierował "gałę" do pustej bramki. Dosłownie 60 sekund po tym wydarzeniu solową akcję przeprowadził Szymon Malmon, ale po jego silnym uderzeniu futbolówka poszybowała ponad poprzeczką.

W dalszej fazie I odsłony obserwowaliśmy dużo walki w środku pola, bez nadmiernej ilości klarownych okazji na bramki z obydwu stron. Najlepszą zmarnowali spartanie w 32. minucie, kiedy w sytuacji sam na sam z Robertem Oleksiewiczem jeden z nich fatalnie spudłował. W drugiej części z minuty na minutę rosła przewaga emkaesiaków. W 52 min. na 2:0 mógł podwyższyć Wegner, ale będąc na czystej pozycji strzelił zbyt lekko, ułatwiając interwencję golkiperowi. W 56 min. "Diabeł" skopiował scenariusz z początku konfrontacji. Tym razem zagrywał Malmon, a Wegnerowi nie pozostało nic innego jak minąć bramkarza i zmienić rezultat. Po chwili, w 58 min. Wegner po podaniu Władyczaka chyba pospieszył się z decyzją o uderzeniu i okazało się bardzo nieprecyzyjne. 62. minuta to ładna wymiana piłek Wegnera z Malmonem i niecelna próba tego pierwszego.

W 69 min. MKS prowadził 3:0. Wegner zagrał na skrzydło do Mariusza Góry, "Maniek" wycofał piłkę do Władyczaka, który bez zbędnej zwłoki wrzucił ją na piąty metr do wbiegającego "Diabła". Efektowne uderzenie głową i futbolówka znowu zatrzepotała w siatce. To nie koniec, bo Wegner nabrał takiego apetytu na strzeleckie zdobycze, iż w ostatnich niespełna dwudziestu minutach jeszcze trzykrotnie(!) znalazł sposób na defensywę Sparty. W 72 min. gol nr 4, bodaj najładniejszy, bo uzyskany po silnym uderzeniu pod poprzeczkę z około dziesięciu metrów przy asyście Władyczaka. W 77 min. kolejna szansa sam na sam, ponownie bezradny bramkarz i wjazd do "pustaka". W 90 min. wynik na 6:0 Wegner ustalił dobijając strzał Bartłomieja Licy (powrotna zmiana na skutek niegroźnego urazu Malmona). Swoje okazje mieli również Michał Kawczak (75 min.) i Karol Ryngwelski (76 min.), lecz golkiper złotowski wychodził zwycięsko z pojedynków oraz Lica w 82. minucie, gdy przestrzelił z bliska głową.

Tak, wiemy, że to zaledwie mecz kontrolny, ale sześć goli jednego piłkarza w spotkaniu zakończonym na dodatek wynikiem 6:0 to nieczęsto notowany przypadek. Dla Wegnera to wyrównanie osobistego rekordu trafień w jednych zawodach, jaki ustanowił 1 czerwca 2014r. na stadionie w Lipce, kiedy też sześć razy pognębił bramkarza, wówczas Swe Pol Linku Bruskowo Wielkie w zawodach o punkty w klasie okręgowej (10:2). Paweł w niedzielę otarł się o absolutnie najlepsze klubowe osiągnięcie w tym względzie, a mianowicie 7 goli Mirosława Łepka z wygranej 16:1 potyczki z Orłem Rychnowy w klasie B, w prawdziwie zamierzchłych czasach, czyli 25 kwietnia 1993 roku... Gdyby brać pod uwagę gry towarzyskie sześć goli strzelili także Andrzej Koroś (13:1 z Błękitnymi Słupia, 31 października 1998r.) oraz Bartłomiej Rutyna, w konfrontacji w ramach Pucharu Lata z Gwiazdą Bydgoszcz (10:0) 4 sierpnia 2013r.

Kolejny mecz sparingowy rozegramy już w środę 2 marca o godz.18.30, tradycyjnie na chojnickim "Modraku", gdzie zmierzymy się z drugą ekipą Chojniczanki.

MKS Debrzno- Sparta Złotów 6:0 (1:0)

1:0 Paweł Wegner (5)
2:0 Paweł Wegner (56)
3:0 Paweł Wegner (69)
4:0 Paweł Wegner (72)
5:0 Paweł Wegner (77)
6:0 Paweł Wegner (90)

MKS: Oleksiewicz (46 M. Biszczanik)- W. Taras (46 Kałdowski), A. Wałaszewski, Szostek, Okoński (46 Ar. Biszczanik)- Lica (46 Góra), Władyczak, Kawczak, Malmon- Wegner, B. Rutyna (46 K. Ryngwelski)