Ruszyli po przerwie16.04.2016r.
Drugie zwycięstwo w sezonie i zarazem pierwsze na własnym boisku odnieśli juniorzy B. Ekipa Mirosława Kisełyczki dzięki skutecznej postawie w drugich 40 minutach wygrała z Tęczą Brusy 3:1 pokazując momentami niezłą grę. Mecz był bardzo zacięty, chwilami ostry, a arbiter Adam Jeszka usunął z murawy aż trzech zawodników- dwóch z drużyny gości oraz jednego debrznianina.

W I odsłonie przewagę posiadali bruszanie, którzy na koniec premierowego kwadransa, w 15 min. udokumentowali ją bramką strzeloną po wrzutce z rzutu rożnego. Jeden z rywali dołożył nogę i Paweł Wieszewski musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki. Próbowaliśmy od razu wyrównać, graliśmy ambitnie, ale w tym okresie MKS nie stworzył praktycznie żadnej klarownej okazji na gola.

Po zmianie stron, po dokonaniu dwóch zmian (Damiana Okońskiego i Wojciecha Januszkiewicza zluzowali Szymon Kolek i Dawid Kleist) czerwono-niebiescy zaatakowali śmielej. Szybko, bo w 44 min. przyniosło to oczekiwany efekt. Z kornera dośrodkowywał Szymon Rzepka, a lewe skrzydło zamknął efektownym uderzeniem głową Maciej Petryczko. Piłka po odbiciu się od słupka wpadła do celu i zrobiło się 1:1.

W 50 min. aktywny Kolek przeprowadził rajd prawą stroną i zagrał "gałę" w pole karne. Nadbiegający jeden z obrońców Tęczy interweniował tak nieszczęśliwie, że "filmowym" uderzeniem wpakował futbolówkę do własnej bramki. Trzeba przyznać, że Stadion Miejski dawno nie widział takiego trafienia samobójczego... W 68 min. wynik brzmiał już 3:1 po tym, jak Kolek indywidualnie przedarł się lewym skrzydłem, strzelił z ostrego kąta, a po sparowaniu piłki przez golkipera dopadł do niej Kleist i z bliska dopełnił formalności.

Rezultat mogli jeszcze zmienić w końcówce Fabian Rusch (74 min.) po zagraniu debiutanta Jakuba Łąckiego oraz na spółkę Kleist i Rusch w 76. minucie. Ostatnie minuty to także częste, przywoływane na wstępie, sięganie przez sędziego do kieszonki w celu karania zawodników. W 68 min. drugą żółtą kartkę ujrzał Kolek (który dopiero wrócił do gry po pauzie za czerwoną kartkę z rundy jesiennej...), a w ślad za nim poszli piłkarze przyjezdnych Wiktor Koliński i Przemysław Greinke, również po dwóch "żółtkach".

Kolejny mecz ligowy rozegramy znowu u siebie, w środę 20 kwietnia o godz.17.00 z Myśliwcem Tuchomie.

MKS Debrzno- Tęcza Brusy 3:1 (0:1)
Bramki dla MKS-u: Maciej Petryczko (44), samobójcza (50), Dawid Kleist (68)
MKS: P. Wieszewski- K. Wegner, Okoński (41 Kolek), Petryczko, Mucha (78 Racinowski)- Januszkiewicz (41 Kleist), Rzepka, Górnowicz, Bukowski (66 Łącki)- Fiegler, Rusch