"Rogal" Treli, wicelider pokonany18.04.2016r.
W trzecim wiosennym występie juniorzy C2 zdobyli bardzo cenny komplet punktów na boisku w Krojantach. Przebieg rundy rewanżowej dla czołowych po I części edycji 2015/2016 drużyn jest jak na razie niepomyślny. Przegrywa JFA Przechlewo, przeciętnie wiedzie się również zajmującej wciąż drugą lokatę Szarży.

My robimy swoje, w trzech meczach zespół Sebastiana Stalki zgromadził siedem oczek. W poniedziałkowe popołudnie strzeliliśmy na trudnym terenie cztery gole, tracąc tylko jednego. 4:1 to wynik bardzo efektowny, chociaż gdyby oceniać spotkanie tylko pod względem poziomu (a to kluczowa sprawa), jaki zaprezentowały obie ekipy należałoby nadmienić, że jesienna konfrontacja w tym samym miejscu zakończona remisem 3:3, była dużo lepsza.

Pierwsze zagrożenie zawodnicy obydwu stron stworzyli po... wrzutach z autu. Najpierw debrznianie w 14 min. mieli dobrą okazję, gdy po wznowieniu w ten sposób gry przez Mateusza Trelę Jakub Nykiel przymierzył z bliska w boczną siatkę. W odpowiedzi pod naszą bramką po aucie Damian Kamowski stoczył pojedynek główkowy, przegrał go, a jeden z rywali uderzył na "świątynię" Patryka Barczewskiego i futbolówka musnęła poprzeczkę.

Następne minuty ustawiły dalszy przebieg rywalizacji. W 19 min. po przechwycie na czystą pozycję z boku szesnastki wyszedł Trela, ale przegrał starcie z bramkarzem. Wywalczył jednak róg, po którym w 20 min. cieszyliśmy się z prowadzenia. "Petara" zakręcił piłką i ta... wpadła bezpośrednio z kornera do siatki! Tak bardzo radowaliśmy się z gola, że... zapomnieliśmy o obronie, co mogło natychmiast zostać ukarane. Gospodarze trzykrotnie (!) w jednej sytuacji z najbliższej odległości próbowali wyrównać. Ratował nas i słupek i brak zdecydowania rywali. Uff... Debrzneńska riposta nastąpiła błyskawicznie. Wprawdzie w 22 min. Kacper Bielecki zmarnował doskonałą sposobność, ale wykonywaliśmy po jego akcji rzut rożny i po wrzutce do futbolówki dopadł Trela, który został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę silnym uderzeniem swobodnie zamienił na drugiego gola w 23 min. Jakub Pałubicki.

W 29 min. losy zawodów mógł definitywnie przesądzić K. Bielecki. "Ciapek" dobrze wyszedł do prostopadłego zagrania, minął golkipera, ale pospieszył się z uderzeniem i chybił, trafiając w boczną siatkę. W ostatniej minucie I połowy wpakowaliśmy się w problemy, gdyż po rogu w zamieszaniu piłka trafiła w rękę jednego z debrznian i arbiter Mariusz Hoppe wskazał na "wapno". Wykonawca karnego na nasze szczęście przestrzelił posyłając futbolówkę obok prawego słupka bramki P. Barczewskiego.

Miejscowi i tak zdobyli kontaktowe trafienie i to zaraz po zmianie stron. W 37 min. przekombinował Kamowski, który wdał się w niepotrzebny pojedynek z rywalem, zgubił piłkę i po chwili z bliska lekkim uderzeniem przeciwnicy poprawili wynik. Wracający do składu po dłuższej przerwie (tym razem między słupki) Łukasz Pruszkowski był bez szans. Dobre 15 minut po tym wydarzeniu graliśmy cofnięci na własną połowę, broniąc się przed śmiałymi atakami Szarży. W tym okresie raz mogliśmy skarcić rywali, kiedy po podaniu Treli dogodną okazję miał w 44 min. K. Bielecki.

Emocje skończyły się w praktycznie w 53. minucie. Wówczas K. Bielecki egzekwował rzut wolny z okolic linii autowej, silnie wstrzelił piłkę w kierunku bramki, golkiper nie opanował futbolówki, która najpewniej sama wpadłaby do celu, ale dopomógł jej jeszcze Trela (będący tyłem do "prostokąta"), którego trafiła w piętę i w taki niecodzienny sposób zmieniliśmy wynik na 3:1. Wygraliśmy ostatecznie wyżej, bo rezerwowy Mikołaj Sikorski swój dobry występ ukoronował w doliczonym czasie ładną bramką. Postawił tym samym pieczęć na ważnej wiktorii drużyny.

W sobotę 23 kwietnia ciekawy, lecz jednocześnie trudny sprawdzian, czyli wyjazdowa potyczka z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie rozpocznie się na "Modraku" o godz.13.30.

Szarża Krojanty- MKS Debrzno 1:4 (0:2)
Gole dla MKS-u: Mateusz Trela (20, 53), Jakub Pałubicki (23-k), Mikołaj Sikorski (70+1)
MKS: Barczewski (36 Pruszkowski)- Mudyna (36 Gdaniec), Marzec, Kamowski, K. Kiedrowicz- K. Bielecki, Trela (55 Stankiewicz), Pałubicki (36 Parzybut), Nykiel (43 P. Kiedrowicz)- Plewa (36 Łukaszewski), Belter (49 Sikorski)