Punkcik wyrwany w końcówce20.04.2016r.
Zremisowaliśmy z Myśliwcem Tuchomie 1:1 w meczu okręgówki juniorów B rozegranym awansem z 30 kwietnia i z takiego wyniku można być zadowolonym, oceniając przebieg rywalizacji. Do przerwy lepsi byli goście i podkreślili to bramką, w II części odważniejsza gra czerwono-niebieskich przyniosła powodzenie w postaci długo wypatrywanego wyrównującego gola.

Niemal pół godziny przyszło czekać nielicznym kibicom na premierowe trafienie w tym w sumie ciekawym spotkaniu. Inicjatywa była po stronie przeciwników, piłkarze z Tuchomia nieco bardziej dokładnie rozgrywali piłkę. Nie mogli przedrzeć się jednak przez zasieki obronne debrznian. Co więcej, to MKS mógł strzelić gola w 27. minucie, kiedy dynamiczną akcję prawą flanką przeprowadził Dominik Fiegler. Zabrakło zdecydowania, szybkiego podjęcia odpowiedniej decyzji o uderzeniu, bo okazja była naprawdę dogodna. Zamiast otwarcia wyniku przez gospodarzy, uczynili to po chwili rywale. W 28 min. po wymianie kilku podań płaskim uderzeniem z boku szesnastki znaleźli sposób na Pawła Wieszewskiego.

Do przerwy nic istotnego już się nie wydarzyło, a po zmianie stron dużo lepsza postawa podopiecznych Mirosława Kisełyczki, czyli scenariusz podobny do potyczki sprzed czterech dni z Tęczą Brusy. Atakowaliśmy większą liczbą zawodników, sporo "wiatru" robili z przodu m.in. Szymon Kolek i Andrzej Wilkiewicz, ale długo nie przynosiło to wymiernych efektów. Mało tego, w 51 i 68 min. tylko dobrym interwencjom P. Wieszewskiego emkaesiacy zawdzięczali, że w II połowie konto po stronie strat ani drgnęło. Ambitna gra naszego zespołu dała wyrównanie w 73. minucie. Dośrodkowywał z rzutu wolnego Kacper Wegner, a obrońcy zbyt krótko wybili futbolówkę. Dopadł do niej Maciej Petryczko, silnie przymierzył, po ręce golkipera "gała" trafiła w słupek, a następnie "poprawił" Damian Okoński i wpakował ją do siatki. 1:1!

Zdobyliśmy zatem po twardej walce czwarte oczko w rundzie rewanżowej. Kolejny mecz czeka MKS w Miastku z tamtejszym Startem, w sobotę 23 kwietnia o godz.11.00.

MKS Debrzno- Myśliwiec Tuchomie 1:1 (0:1)
Gol dla MKS-u: Damian Okoński (73)
MKS: P. Wieszewski- K. Wegner, Górnowicz, Racinowski (36 Kolek), Rusch- Fiegler (64 Sylwestrzak), Rzepka (76 Kostiureczko), Petryczko, Bukowski (41 Wilkiewicz)- Kleist (72 Januszkiewicz), Okoński (80 Łącki)