AKTUALNOŚCI
"Chojna" odprawiona ze sporym bagażem29.05.2016r.
Czerwono-niebiescy stanęli na wysokości zadania i w dobrym stylu wypunktowali team Chojniczanki Chojnice w przedostatniej serii rozgrywek okręgówki juniorów C2. Ekipa Sebastiana Stalki zwyciężyła gładko 4:0, goli powinno paść odrobinę więcej, a zwycięstwo debrznian ani przez moment nie podlegało dyskusji.

Strzegący bramki emkaesiaków Patryk Barczewski tym razem setnie się wynudził, bowiem mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny. Gdyby nie to, że było słonecznie i bardzo ciepło moglibyśmy śmiało napisać, że zmarzł, ale rzeczywiście niewiele miał okazji do interwencji. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa była po stronie gospodarzy. W 9 min. prowadziliśmy 1:0. Do końca ambitnie zawalczył o piłkę przy linii końcowej Kacper Bielecki, dograł do wbiegającego w pole karne Wojciecha Marca, a lider defensywy debrzneńskiej technicznym uderzeniem w długi róg zdobył swą drugą bramkę w edycji 2015/2016.

Napór MKS-u nie ustawał, przewaga była wyraźna, choć można było mieć zastrzeżenia do tempa przeprowadzanych akcji ofensywnych. W 11 min. Jakub Pałubicki podał K. Bieleckiemu, a następnie piłkę przejął Marzec i posłał wzdłuż bramki. Z kolei w 12 min. dośrodkowanie Mateusza Treli omal nie zaskoczyło golkipera... W 23 min. Marzec wcelował w słupek z dystansu, gola mógł także strzelić K. Bielecki. Zdobył go dopiero Trela, kiedy w 30 min. ładnie przymierzył z dystansu przy samym słupku po koźle. W końcówce I połowy Pałubicki z Mikołajem Plewą stworzyli dobrą okazję na trzecie trafienie, ale wynik już nie drgnął.

W II odsłonie P. Barczewski otrzymał wreszcie sposobność do aktywności. To było w 40. minucie, ale nie miało dalszego ciągu ze strony Chojniczanki, raczej tylko podrażniło piłkarzy znad Debrzynki do wzmożenia starań o powiększenie dorobku bramkowego. W 44 min. po dograniu piłki przez K. Bieleckiego skrzydło zamknął Trela, ale uczynił to niewłaściwą nogą i utrudnił tym samym sobie zadanie. Zrehabilitował się w pełni 60 sekund później, gdy przy asyście K. Bieleckiego mocno uderzył i po nodze bramkarza piłka wpadła do celu. Wynik na 4:0 ustalił w 47 min. K. Bielecki strzałem po ziemi w długi róg, a otwierającym drogę do bramki podaniem zrewanżował mu się Trela.

W ostatnich 25 minutach odnotowaliśmy kolejne dwie dogodne szanse. W 55 min. miał takową K. Bielecki po wywalczeniu piłki przez nieustępliwą Zuzannę Belter, a także w 70 min. Trela, który sam wyłuskał futbolówkę i popędził na bramkę. W obydwu przypadkach nasi zawodnicy trafiali jednak niestety w golkipera...

W konfrontacji z Chojniczanką piłkarski "chrzest" przechodził następny nowicjusz, Wojciech Viola. Debiutancki występ trwał sporo, bo 26 minut. Sezon kończymy meczem na wyjeździe z Czarnymi Czarne, 4 czerwca o godz.12.00.

MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 4:0 (2:0)
Gole: Mateusz Trela (30, 45), Wojciech Marzec (9), Kacper Bielecki (47)
MKS: Barczewski- Parka, Marzec, Kamowski (45 Viola), Szerling (36 K. Kiedrowicz)- K. Bielecki, Trela, Pałubicki (36 Mudyna), Plewa- Nykiel (36 Łukaszewski), Sikorski (36 Belter)