Meldunek z Dobiegniewa- dzień piąty07.07.2016r.
Tak! Jesteśmy w ćwierćfinale Dobiegniew Cup 2016 po zwycięstwie w dzisiejszej sesji porannej z drużyną Steinpol-Ilanka Rzepin 3:1. To był bardzo trudny mecz, a do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Ekipa z Rzepina świetnie wystartowała w turnieju (trzy wygrane), potem poniosła cztery porażki z rzędu i wyszła z grupy na dalekim piątym miejscu, ale zgodnie z przypuszczeniami okazała się niełatwym rywalem. W drugiej połowie dwa gole Szymona Mazy i jeden Dominika Pikulika, na które rzepinianie ripostowali tylko jednym, przesądziły o awansie do najlepszej ósemki imprezy.

Niestety, w 1/4 finału MKS przegrał 1:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Rozpoczęliśmy dobrze, stworzyliśmy wyśmienitą okazję na gola (Maza w słupek), ale później obraz gry nie układał się po myśli czerwono-niebieskich. Do przerwy Lechia prowadziła 1:0 po dość szczęśliwym trafieniu (rykoszet), drugą bramkę straciliśmy po rzucie wolnym i strzale w krótki róg. Ambitnie i nieustępliwie walczący emkaesiacy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki (Hubert Kaczmarczyk w ostatniej minucie), ale na więcej nie wystarczyło już czasu. Szkoda, lecz absolutnie nie ma powodów do rozpaczy. Wciąż mamy o co grać, jutro dwie konfrontacje o miejsca 5-8 i to jest ciągle istotny cel dla zespołu Sławomira Słonki.

Na mecz z Lechią przybyło aż dwunastu (!) kibiców znad Debrzynki, a "delegacja" składała się z Rodziców i redakcji www.mksdebrzno.pl. W piątek też obieramy kurs na Dobiegniew...