Trzecia jesienna dwucyfrówka15.10.2016r.
Trzynaście goli strzelili podopieczni Sławomira Słonki w ligowym spotkaniu z AP Człuchów. Juniorzy D2 po bezproblemowym zwycięstwie umocnili się na prowadzeniu w tabeli i legitymują się obecnie imponującym bilansem bramkowym 54-4... Derbowa konfrontacja przebiegała pod znakiem realizacji scenariusza "do jednej bramki", a różnica w umiejętnościach drużyn od początku do ostatniego gwizdka arbitra Przemysława Gudzio była olbrzymia.

Szkoleniowiec gości Maciej Przyszlak przywiózł nad Debrzynkę okrojony skład, z jednym tylko zawodnikiem rezerwowym. To nie mogło skończyć się niczym dobrym dla outsidera rozgrywek i przedmeczowe przypuszczenia potwierdziło już premierowe dwanaście minut. Festiwal strzelecki rozpoczął Dominik Pikulik w 6. minucie, a następne trafienia padały regularnie co 120 sekund. Bramkarza człuchowian pokonywali Szymon Maza i dwukrotnie Kamil Janke, przy czym gol na 4:0 był szczególnej urody, uzyskany silnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Czerwono-niebiescy kontynuowali szturm w kolejnych fragmentach I odsłony, co zaowocowało zmianą rezultatu w 19 min. (Pikulik), oraz 22 i 26 min. (w obydwu przypadkach Maza). Po przerwie dokładaliśmy dalsze bramki, a na listę strzelców wpisali się Tymoteusz Pachura (efektownie, z dystansu, od słupka), Bartłomiej Goryl, Piotr Wojciechowski, Hubert Lange i Szymon Górecki, dla którego była to pierwsza zdobycz w klasie okręgowej. Ponadto raz wyręczyli nas rywale, notując samobójcze trafienie, a w końcówce (57 min.) szansy na podwyższenie już i tak bardzo wysokiego wyniku nie wykorzystał Hubert Kaczmarczyk. Piłkarz zastępujący między słupkami nieobecnego Mateusza Kaczmarczyka w drugiej części powędrował do pola i m.in. został wyznaczony do egzekwowania rzutu karnego. Niestety, jego strzał był niecelny.

W potyczce z AP Człuchów obejrzeliśmy dwóch debiutantów. Swoje ligowe występy zainaugurowali Tomasz Olszowy oraz Adrian Suchacki, chociaż gwoli ścisłości należy przypomnieć, że ten drugi zaliczył w sezonie 2014/2015 epizod w zmaganiach juniorów E2, w jednym z turniejów okręgówki na Orliku. De facto zatem był w sobotę nowicjuszem na dużym boisku.

Do zamknięcia rundy jesiennej ekipie Słonki pozostały dwa mecze. Najbliższy w niedzielę 23 października o godz.12.00 z Liderem Rychnowy na obiekcie w Polnicy.

MKS Debrzno- AP Człuchów 13:0 (7:0)
Bramki: Szymon Maza (8, 22, 26), Dominik Pikulik (6, 19), Kamil Janke (10, 12), Tymoteusz Pachura (32), Bartłomiej Goryl (41), Piotr Wojciechowski (44), Hubert Lange (45), samobójcza (48), Szymon Górecki (55)
MKS: H. Kaczmarczyk- W. Bielecki, Goryl, Sz. Górecki, Janke, Kujawski, Lange, Maza, J. Oleksiewicz, Olszowy, Pachura, Pikulik, Stryszyk, Suchacki, Wieszewski, Wojciechowski