AKTUALNOŚCI
12 listopada kolarskie przełaje o Puchar Krajny03.11.2016r.
Salezjanie, Salos Debrzno, Oratorium Centrum Młodzieżowe św. Jana Bosco, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz MKS Debrzno wspólnie zapraszają na inauguracyjne zawody w kolarstwie przełajowym o "Puchar Krajny", które odbędą się w okolicach Stadionu Miejskiego w Grodzie Dzika w sobotę 12 listopada o godz.11.00. To druga odsłona cyklu zainicjowanego jesienią 2015 roku.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest zafascynowany tym sportem ks. Bartłomiej Przybylski. Ksiądz Bartek naturalnie stanie na starcie, a wespół z nim m.in. Dawid Kleist, były zawodnik piłkarskich drużyn juniorskich MKS-u. W sezonie 2015/2016 oprócz części debrzneńskiej (wzbogaconej dodatkowo o biegi) zrealizowano również wyścigi w Człuchowie i Lipce. Tym razem "etapów" ma być jeszcze więcej, bowiem do grona miejscowości-organizatorów dołączą Złotów, Piła i Sępólno Krajeńskie.

Zapraszamy miłośników cyklistyki na tę ciekawą imprezę i mimo, iż będzie rozgrywana w połowie listopada, a więc w okresie mało sprzyjającej pogody, mocno liczymy, że kibice nie zawiodą! Przewidziano rywalizację w pięciu kategoriach. W godz.9.00-10.30 będą trwać zapisy uczestników, o godz.11.00 nastąpi start w gronie Juniorów do lat 17 oraz Kobiet, a o godz.11.40 rozpoczną ściganie reprezentanci Elity (od 18 do 34 lat), Masters I (35-50 lat) i Masters II (51 lat i więcej). Dekorację najlepszych zawodników przewidziano na godz.13.00.

Warto dodać, iż w tym roku na kolarzy czeka nieco inna trasa, bowiem sportowcy przejadą nie tylko w pobliżu stadionu oraz osiedla "Na Wzgórzu", lecz "zahaczą" również o teren parku. Wrażeń z pewnością nie zabraknie, zatem jeszcze raz zachęcamy do pojawienia się w przyszłą sobotę na obiekcie przy ul. Sportowej!

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::