AKTUALNOŚCI
Piłkarskie ostatki z outsiderem 11.11.2016r.
13 listopada o godz.13.00 seniorzy MKS-u Debrzno zaprezentują się ostatni raz w roku 2016 swoim kibicom w konfrontacji o ligowe punkty na Stadionie Miejskim. Przeciwnikiem podopiecznych Pawła Władyczaka będzie zajmująca szesnastą pozycję w tabeli Garbarnia Kępice. Obejrzymy mecz... drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu, a zarazem ekip, których dotknęły różnorakie, potężne w swoich rozmiarach problemy w rundzie jesiennej, co dobitnie obrazuje aktualna tabela klasy okręgowej.

Większe kłopoty mają kępiczanie, którzy po fantastycznej poprzedniej edycji zaliczyli ogromny zjazd notowań. Dość wspomnieć, iż ostatnich osiem (!) spotkań garbarze przegrali, a poprzednie punkty zdobyli ponad dwa miesiące temu, wygrywając 10 września na własnym boisku ze Stalą Jezierzyce 3:1. Nasi najbliżsi rywale doznali kilku znaczących osłabień kadrowych, z których na plan pierwszy wysuwa się strata Mateusza Słumińskiego (Diament Trzebielino) i Dominika Szczepkowskiego (Sparta Sycewice). Garbarnia w minionej kolejce uległa u siebie Karolowi Pęplino, grając przez całe 90 minut w dziesiątkę, a tydzień wcześniej nie pojechała na zawody do Cewic.

Poza wszystkim my musimy skupić się na swoich zadaniach i skoncentrować szczególnie, bo każdy mecz to osobna historia i nikt bez walki nie odda pola. Po koszmarze z pierwszych siedmiu kolejek, kiedy drużyna Władyczaka nie mogła zdobyć nawet punktu, nastąpiła seria udanych występów (3 wygrane, 2 remisy), przerwana w trzynastej serii pechową porażką 0:1 ze Spartą, za sprawą wspomnianego już w tym materiale Szczepkowskiego. Do zimowej przerwy pozostały tylko dwa spotkania i byłoby fantastycznie powiększyć dorobek w tabeli z jedenastu do siedemnastu oczek. To jest realne, ale spokojnie, krok po kroku, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, gdyż na takim podejściu najłatwiej się "przejechać"...

Debrzneński trener nie będzie mógł tym razem desygnować na murawę Pawła Wegnera, który w konfrontacji ze Spartą otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie 2016/2017. Inni są gotowi do gry, także Bartłomiej Rutyna, który przyjedzie na mecz z Trójmiasta. Serdecznie zapraszamy sympatyków futbolu na stadion. Wprawdzie trudno spodziewać się takich "fajerwerków" jak w wiosennym boju obydwu ekip, gdy Mariusz Góra bajecznym uderzeniem z dystansu zapewnił czerwono-niebieskim zwycięstwo w 89. minucie, ale i tak warto przyjść na obiekt przy ul. Sportowej.

Dotychczasowe mecze MKS-u z Garbarnią i zdobywcy goli dla ekipy debrzneńskiej:

1. 13.10.1999r. Garbarnia - MKS 0:2 (0:0) Koroś 2; (Puchar Polski)
2. 06.10.2002r. Garbarnia - MKS 2:2 (2:1) Kisełyczka, S. Nylec; (klasa okręgowa)
3. 11.05.2003r. MKS - Garbarnia 9:2 (5:1) Koroś 4, Wegner, Władyczak, samobójcza, Grochowina, S. Nylec; (klasa okręgowa)
4. 07.09.2008r. MKS - Garbarnia 0:2 (0:0); (klasa A)
5. 19.04.2009r. Garbarnia - MKS 3:0 (1:0); (klasa A)
6. 20.09.2009r. MKS - Garbarnia 2:0 (1:0); K. Dudzic, M. Drapała; (klasa A)
7. 01.05.2010r. Garbarnia - MKS 3:1 (1:0); Litwiniuk; (klasa A)
8. 11.11.2012r. Garbarnia - MKS 1:3 (1:1); Stalka 2, Ł. Dudzic; (klasa A)
9. 16.06.2013r. MKS - Garbarnia 9:2 (4:0); Szawarniak 2, Sz. Malmon 2, Wegner 2, Władyczak, Stalka, Marczak; (klasa A)
10. 20.09.2015r. Garbarnia - MKS 2:3 (2:1); Władyczak 2, B. Rutyna; (klasa okręgowa)
11. 23.04.2016r. MKS - Garbarnia 1:0 (0:0), Góra; (klasa okręgowa)

Bilans: siedem zwycięstw MKS-u, jeden remis, trzy wygrane kępiczan, bramki 32-17 na korzyść debrznian.