AKTUALNOŚCI
Kolarstwo to jest to!15.11.2016r.
Jeśli na cokolwiek można narzekać po premierowym z serii wyścigów o Puchar Krajny w kolarstwie przełajowym, jaki odbył się w Debrznie 12 listopada, to na pozostawiającą nieco do życzenia frekwencję. Do zmagań przystąpiło 27 zawodników i szkoda, że tylko tylu, bo... niech żałują ci, którzy nie przybyli do Grodu Dzika. Bardzo ciekawa, zróżnicowana trasa oraz fantastyczna jak na prawie połowę listopada, słoneczna i bezwietrzna pogoda sprawiły, iż rywalizacja była dla cyklistów samą przyjemnością.

Start do obydwu części rywalizacji (najpierw Kobiety i juniorzy, w drugiej części imprezy reprezentanci kategorii Masters I i II oraz Elita) był usytuowany na drodze dojazdowej do Stadionu Miejskiego. Następnie zawodnicy pokonywali małe schodki przy budynku klubowym MKS-u, później było troszkę jazdy po płaskim i znowu schody (te dłuższe, wiodące na osiedle), chodnik polbrukowy na koronie obiektu, a dalej przemieszczali się w kierunku parku. Kibicom po niezbyt długiej chwili oczekiwania (tempo bowiem było imponujące) ukazywali się ponownie w okolicy przedszkola i żłobka, potem droga wiodła do położonego najbliżej "Estadio" bloku i na finisz podziwialiśmy karkołomny (z punktu widzenia zwykłego obserwatora wyścigu, bo dla kolarzy to była "bułeczka z masełkiem") zjazd ścieżką na parking.

Wśród uczestników była liczna grupa z Drogowca Złotów oraz młodzież z UKS Iskra Łąkie, wraz z opiekunem i zarazem propagatorem sportu w tej miejscowości Jarosławem Dopytałą. Przyjechali też pilanie oraz osoby ze Starej Łubianki, Kościerzyny, Górek koło Kościerzyny, Bytowa, Więcborka, Bydgoszczy i Starogardu Gdańskiego. Wystartowało trzech debrznian i naszym zdaniem wszyscy mogą zaliczyć swój występ na plus. Dawid Kleist był drugi w najliczniej obsadzonej kategorii juniorów, ustępując jedynie złotowianinowi Mikołajowi Kawie. Debiutujący w tej dyscyplinie Wojciech Januszkiewicz też dobrze- zajął szóstą lokatę. W elicie srebro dla pomysłodawcy Puchary Krajny ks. Bartłomieja Przybylskiego, a zdecydowanie najlepszy był Sławomir Pituch z Bytowa.

Czołowi cykliści we wszystkich pięciu kategoriach otrzymali upominki ufundowane przez SL Salos Debrzno, Miasto i Gminę Debrzno raz Miejski Klub Sportowy i umawiali się już powoli na drugą odsłonę imprezy. 10 grudnia kolarska kawalkada przenosi się do Złotowa, potem zawita do Człuchowa, Sępólna Krajeńskiego, Piły, Lipki, aby znowu zagościć w grodzie nad Debrzynką. Finałowe zawody odbędą się u nas na przełomie lutego i marca 2017r., a dokładne miejsce (raczej będzie to inna trasa niż w sobotę) zostanie wskazane za jakiś czas.

Podziękowania dla sędziów, wolontariuszy, opieki medycznej i kibiców zgromadzonych na trasie oraz dla Pań ze Słupi za wyśmienitą zupę, którą po wyścigu pałaszowali z wielkim smakiem zawodnicy i organizatorzy!

Wyniki

Kobiety

1. Ewa Jackowska (Cell Fast MTB Stara Łubianka)
2. Daria Szebeko (Drogowiec Złotów)

Juniorzy (1999 i młodsi)

1. Mikołaj Kawa (Drogowiec Złotów)
2. Dawid Kleist (Bosco Team Debrzno)
3. Michał Szymczyk (UKS Iskra Łąkie)
4. Franciszek Reut (Piła)
5. Jacek Sikora (UKS Iskra Łąkie)
6. Wojciech Januszkiewicz (Bosco Team Debrzno)
7. Bartłomiej Berliński (UKS Iskra Łąkie)
8. Mateusz Adamowski (UKS Iskra Łąkie)
9. Sebastian Sarnowski (Drogowiec Złotów)
10. Dominik Kutela (UKS Iskra Łąkie)
11. Mateusz Groszczyk (Drogowiec Złotów)
12. Błażej Podemski (Drogowiec Złotów)

Masters I (1967-1981)

1. Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna)
2. Jarosław Prościński (Bydgoszcz)
3. Piotr Nowacki (Piła)
4. Artur Zarański (Piła)
5. Norbert Luch (Piła)
6. Krzysztof Korczak (GK Starogard Gdański)
7. Roman Nowak (Więcbork)

Masters II (1966 i starsi)

1. Grzegorz Repiński (KSR Kościerzyna)
2. Tomasz Jarząbek (Euro Bike Kaczmarek Electric Team Górki)
3. Andrzej Jackowski (Cell Fast MTB Stara Łubianka)

Elita (1982-1998)

1. Sławomir Pituch (Bytów)
2. Bartłomiej Przybylski (Bosco Team Debrzno)
3. Łukasz Szymborski (Kameleon Team.pl. Piła)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::