AKTUALNOŚCI
1125 pierwszym przodownikiem, Ogrodowa/Gama też z kompletem punktów 28.11.2016r.
No i przystąpiliśmy do sezonu pod dachem. Wystartowała XIX edycja debrzneńskiej "halówki", podobnie jak rok wcześniej w 10-drużynowej stawce. Na początek w dziesięciu meczach padło aż 108 (!) goli, co z jednej strony raduje, bo bramki to sól futbolu, ale też dowodzi bardzo zróżnicowanego poziomu ekip biorących udział w rozgrywkach. Jako pierwsi na fotelu lidera rozsiedli się brązowi medaliści zmagań 2015/2016, czyli 1125 Lipka, którzy już na inaugurację pewnie odprawili obrońców głównego trofeum Grom Barkowo 6:1.

Jeśli nie liczyć dwóch kar dwuminutowych dla Artura Niemiera należałoby określić całkiem szczerze to spotkanie jako dość nudne i jednostronne, co musi budzić niejakie zdziwienie. Honorowego gola dla barkowian dopiero przy stanie 6:0 zdobył Karol Dołgowski. Wcześniej lipczanie, dysponujący tego dnia ledwie szóstką zawodników, m.in. za sprawą bardzo dobrze dysponowanego Michała Kawczaka (udany "transfer" z rozwiązanego Mebloluxu) raz za razem dziurawili siatkę bramki rywali. W "tyłach" znakomitą formę zademonstrował Sławomir Słonka. Drugie spotkanie 1125 (a pierwsze w kolejności) okazało się również dużo łatwiejsze niż powszechnie przewidywano, gdyż słabo grający Golden Team wyraźnie i bez większego oporu przegrał 2:9. Gromowcy z kolei powetowali sobie nieco wstępne niepowodzenie, w drugim występie gromiąc (nomen omen) Skrę Bińcze 15:1...

Najbardziej frapujące były konfrontacje z udziałem Teamu Człuchów. Młoda wiekiem drużyna zmontowała bardzo obiecujący skład, m.in. z biegającym na co dzień po boiskach II ligi w Błękitnych Stargard (jeszcze w sobotę 83 minuty w starciu z Legionovią w Legionowie) Filipem Karmańskim oraz piłkarzem Brdy Przechlewo Damianem Chrapkowskim. W meczu z Ogrodową/Gama początek dla człuchowian był bajeczny, ponieważ prowadzili 3:0. Później jednak skutecznie zaczęli grać debrznianie, a wśród nich Wojciech Marczak, który po przenosinach z Mebloluxu ustrzelił na "dzień dobry" hat tricka. W emocjonującej końcówce minimalnie lepsi okazali się "ogrodowi", wygrywając 5:4. Odwrotny scenariusz miał mecz człuchowskiej drużyny z JR Team. Tym razem przegrywali 0:3, aby prawie skutecznie odwrócić losy derbów stolicy powiatu. Prawie, bo jednak skończyło się remisem 5:5, a remis uratował dla Teamu Chrapkowski solową akcją i ładnym uderzeniem na... trzy sekundy przed finiszem.

Bolesne zderzenie z rzeczywistością w DHLPP przeżyli reprezentanci SGS Team Debrzno. Debiutanci zainkasowali 23 gole, sami za sprawą Bartosza Szulca odpowiadając jedynie trzykrotnie. Będzie lepiej? Piekielnie trudne zadanie czeka nowicjuszy w następnych spotkaniach... Zadowoleni, ale też z maleńkim niedosytem opuszczali halę piłkarze Pioniera Biskupnica. W poprzedniej kampanii uciułali... trzy oczka podczas, gdy teraz wyrównali już na starcie tamten dorobek, a byli bardzo blisko kolejnych zdobyczy. Najpierw gładko poradzili sobie z Megaluxem 7:2, a potem stoczyli zacięty, wyrównany, lecz przegrany ostatecznie 4:6 bój z Golden Team. Na wyróżnienie w Pionierze zasłużył Sebastian Gołębiewski, który łącznie ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy i ustępuje w klasyfikacji snajperskiej tylko Pawłowi Wegnerowi z JR Team. "Diabeł" zgromadził jedno trafienie więcej.

Za nami pierwsze mecze, było i ciekawie i momentami niestety bardzo nerwowo. Jak zwykle części piłkarzy przeszkadzało bardzo wiele, od sędziów, przez zbyt słabe światło, nierówną nawierzchnię (istne kretowisko, jak to zawsze u nas), niesprzyjający, wiejący w twarz wiatr (a w II połowie nazbyt porywisty w plecy), grę pod górkę, nieprzychylną publiczność, za małe szatnie, kanciastą piłkę, na nie takich jak sobie wymarzyli kolorach siatek kończąc... Żartujemy oczywiście troszkę, ale tak naprawdę dla rozładowania atmosfery należałoby chyba przygotować na drugą niedzielę sezonu potężny baniak melisy i częstować nią co bardziej wyrywnych. Może to poskutkuje?

Poza wszystkim z nie mniejszym entuzjazmem zapraszamy futbolistów i kibiców na godz.14.00 4 grudnia. Kilka gier zapowiada się szlagierowo, jak choćby JR Team-Grom, Grom-Ogrodowa/Gama, Ogrodowa/Gama-1125...

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::