AKTUALNOŚCI
Oceniamy piłkarską jesień (3) - juniorzy D230.11.2016r.
Trzecia odsłona bilansu futbolowej jesieni A.D. 2016 będzie dotyczyć juniorów D2, a więc drużyny złożonej z zawodników rocznika 2005 (i młodszych). Team Sławomira Słonki zdominował rozgrywki w swojej grupie klasy okręgowej i jest wyraźnym liderem rywalizacji na półmetku.

O tym, że zespół emkaesiaków w tej kategorii wiekowej jest silny i perspektywiczny wiadomo nie od dziś. Udane występy w lidze to jedno, ale przecież wcześniej był chociażby tygodniowy sprawdzian podczas letniego turnieju w Dobiegniewie, gdzie także prezentowaliśmy się znakomicie. Duże możliwości czerwono-niebiescy potwierdzają też w imprezach halowych. Po dwóch sezonach gry turniejowej na Orlikach ekipa wyszła na duże boisko, rozgrywa znacznie dłuższe czasowo mecze, w szerszym składzie. Z tą nowością debrznianie poradzili sobie bez kłopotu i szybko zaaklimatyzowali się w nowej rzeczywistości. Najkrócej reasumując: idziemy do przodu, powoli, stopniowo i konsekwentnie.

W ośmiu spotkaniach o punkty MKS odniósł siedem zwycięstw, potykając się jedynie w rewanżowej potyczce z Chojniczanką w Chojnicach (2:2). Rewanżowej, bowiem związek postanowił ze względów ekonomicznych stworzyć na południu zawiadywanego przez siebie terenu pięciodrużynową stawkę, która gra systemem czterorundowym. Przypomnijmy, iż ta jedyna wpadka zespołu Słonki przytrafiła się akurat z teamem złożonym w całości z piłkarzy urodzonych w 2006 roku podczas, gdy jedenastolatków z Grodu Tura odprawiliśmy wcześniej z Debrzna z bagażem szesnastu goli... Aby być precyzyjnym należy dodać, że de facto był to drugi team Chojniczanki, pierwszy w tym roczniku (też pokonany przez nas, w sparingu w sierpniu) rywalizuje w grupie gdańskiej.

Wygrywaliśmy bardzo przekonywająco, zwłaszcza na własnym boisku. Na obiekcie przy ul. Sportowej jedynie Lider Rychnowy uniknął dwucyfrówki. Na wyjazdach było trudniej, poza przywoływaną tutaj wizytą na "Modraku" w Chojnicach w pozostałych meczach w roli gości zwyciężaliśmy, ale nie były to wcale spacerki, bo nawet w Ględowie w konfrontacji z AP Człuchów w pierwszej połowie obraz gry był w miarę wyrównany. Efekt końcowy rundy jest jednak bardzo pomyślny, a przewaga nad drugimi w zestawieniu Czarnymi Czarne pokaźna.

23 osoby liczyła kadra drużyny, lecz w tym gronie byli Mikołaj Brzykcy, Konrad Kieruj, Oliwia Sekta i Mateusz Szczur, którzy trenowali i grali (z wyjątkiem jednego meczu Brzykcego i dwóch Szczura) wyłącznie z rówieśnikami z rocznika 2006 w juniorach E1. Szybko przeniesiono z młodszej kategorii do ekipy Słonki Zuzannę Karwacką. Jeden mecz, w zasadzie "gościnnie", rozegrała w juniorach D2 Zuzanna Belter, Stało się to w weekend, gdy nie mogła pomóc ekipie, w której nominalnie funkcjonuje na co dzień, czyli w juniorach C1. Pod koniec I rundy dołączyli do kolegów wracający do gry Tomasz Olszowy i Adrian Suchacki. Wszyscy pozostali to niezmienny od kilku już lat trzon ekipy, składający się z 15 futbolistów. Do tej zwartej grupy najmocniej doszlusowała wspomniana Karwacka, zaliczając sześć spotkań w lidze. Dużo, bo dziesięciu piłkarzy nie opuściło ani jednego meczu, dwóch kolejnych zabrakło w składzie tylko po razie. Na liście strzelców zameldowało się aż trzynastu zawodników, co również świadczy dobrze o zespole. Na czele snajperów znajduje się Szymon Maza, a niedaleko za nim plasuje się Dominik Pikulik, który jako jedyny zdobywał gole w każdym spotkaniu.

Drugą grupę okręgówki juniorów D2 tworzy w naszym podokręgu dziesięć klubów. Lideruje tam z ośmioma triumfami i jedną porażką Jantar Ustka, mający po pięć oczek przewagi nad Olimpijczykiem Kwakowo i Bykami Słupsk. Na przeciwległym biegunie klasyfikacji jest Słupia Charnowo, która to ekipa poniosła dziewięć porażek, strzeliła jedną bramkę, tracąc... 104. Ale grają i to jest najważniejsze w futbolu dziecięcym...

Razem: 8 meczów, 7 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, 22 punkty, bramki 61-6

U siebie: 4 spotkania, 4 wygrane, 0 remisów, 0 przegranych, 12 punktów, gole 45-1

Wyjazd: 4 spotkania, 3 wygrane, 1 remis, 0 przegranych, 10 punktów, gole 16-5

Mecze:
Wojciech Bielecki 8, Bartłomiej Goryl 8, Kamil Janke 8, Hubert Kaczmarczyk 8, Dawid Kujawski 8, Hubert Lange 8, Szymon Maza 8, Dominik Pikulik 8, Mikołaj Stryszyk 8, Piotr Wojciechowski 8, Jakub Oleksiewicz 7, Norbert Wieszewski 7, Mateusz Kaczmarczyk 6, Zuzanna Karwacka 6, Tymoteusz Pachura 6, Szymon Górecki 5, Tomasz Olszowy 3, Adrian Suchacki 2, Mateusz Szczur 2, Zuzanna Belter 1, Mikołaj Brzykcy 1

Nie grali:
Konrad Kieruj, Oliwia Sekta (oboje na stałe w drużynie juniorów E1)

Gole:
13- Szymon Maza, 11- Dominik Pikulik, 5- Kamil Janke, Jakub Oleksiewicz i Norbert Wieszewski, 4- Bartłomiej Goryl i Hubert Kaczmarczyk, 3- Zuzanna Karwacka i Hubert Lange, 2- Tymoteusz Pachura, Mikołaj Stryszyk i Piotr Wojciechowski, 1- Szymon Górecki + jedna bramka samobójcza

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::