AKTUALNOŚCI
617 złotych z jednego procenta29.12.2016r.
To już siódmy raz, kiedy reasumujemy naszą akcję polegającą na przekazywaniu jednego procenta należnego podatku na rzecz stowarzyszenia znad Debrzynki. Jak zawsze dziękujemy za Waszą decyzję, życzliwość dla działań MKS-u i tak też czynimy obecnie. Kilka tygodni temu (5 grudnia) na klubowe konto wpłynęło za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo" (to pośrednik, za sprawą którego wszystko realizujemy, ponieważ jest organizacją pożytku publicznego, a takiego statusu nie posiadają czerwono-niebiescy) 617 złotych.

Biorąc "pod lupę" historię całego przedsięwzięcia środki, które udało się zebrać w 2016 roku wydają się bardzo skromne (to najmniejsza suma, a np. w 2015 roku było ponad dwa razy więcej niż teraz, dokładnie 1237 złotych), jednak uważamy, że nie ma absolutnie powodów do "dramatu". Dlaczego? Choćby z tego powodu, iż potrzeb (takich życiowych, osobistych, nie związanych ze sportem), na które podatnicy przekazują obecnie 1% jest tak wiele, a wachlarz propozycji z tym związanych na tyle szeroki, że w sposób naturalny pieniądze ulegają rozproszeniu na różne cele.

Dlatego cieszymy się z każdego Waszego gestu, każdej złotówki i będziemy kontynuować akcję w pierwszych czterech miesiącach 2017 roku, bo to najprostsza, wygodna forma wspierania działalności klubu. Środki uzbierane w mijającym roku przeznaczymy jak zwykle na cele statutowe, czyli zakup sprzętu sportowego.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::