AKTUALNOŚCI
2016...201731.12.2016r.
Kończy się rok pełen istotnych wydarzeń, intensywny, pracowity, ale też co najważniejsze (nie będzie chyba w tym względzie przesady) owocny. Mijające dwanaście miesięcy zapamiętamy jako jedne z najciekawszych w dziejach MKS-u, mając przeświadczenie, że czerwono-niebiescy małymi kroczkami, czasami nie bez przeszkód, jednak przezwyciężanych zaangażowaniem wielu osób, idą do przodu, dzięki czemu możemy nie bez satysfakcji podsumować, iż klub znad Debrzynki stopniowo rozwija się we właściwym kierunku.

Nasz bilans 2016 roku rozpoczynamy od drużyny seniorów. To był okres bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o nastroje, bo uczucia zadowolenia i radości mieszały się z troską o najbliższą przyszłość dorosłego zespołu emkaesiaków. Wiosną ekipa Pawła Władyczaka osiągnęła najlepszy w historii wynik końcowy w klasie okręgowej na ziemi słupskiej. Byliśmy o krok od drugiej lokaty, lecz ostatecznie trzecia też satysfakcjonowała, bo oznaczała potwierdzenie progresu, jaki czynili piłkarze na przestrzeni czterech sezonów. Po powrocie do okręgówki, potem siódmej i czwartej przyszła pozycja na podium i... lekki, ale jak najbardziej świadomy niepokój o kolejne miesiące, potwierdzony problemami w rundzie jesiennej. Już bowiem w wakacyjnej przerwie było wiadomo, iż ze względów kadrowych czekać będzie MKS arcytrudne zadanie poradzenia sobie z rywalami w znacznie silniejszej przecież niż w minionych latach lidze.

Mimo wszystko nikt nie mógł spodziewać się aż takich kłopotów, a tymczasem siedem porażek debrznian na starcie nowej kampanii uzmysłowiło jak ciężki będzie to sezon. Na szczęście druga część rundy była już dużo bardziej optymistyczna i w efekcie trener i zawodnicy podźwignęli team debrzneński na w miarę bezpieczne dwunaste miejsce.

Dużą radość sprawiała nam młodzież. Nie chodzi o konkretne wyniki w lidze zespołów juniorskich, bo te wcale nie są najbardziej istotne (szczególnie gdy dotyczą ligi najmłodszych), lecz w ogóle o pracę w Akademii Piłkarskiej będącej integralną częścią klubu. Rozwój liczebny grup oraz postęp indywidualny poszczególnych zawodników, zwiększenie stanu osobowego dzieci, zintensyfikowanie działalności istniejącej od czterech lat AP, wprowadzenie tzw. "pakietu rozszerzonego", integracja w trakcie pikniku akademijnego- to wszystko bardzo cieszy. Rok 2016 to także udział (z sukcesem, bo tak określiliśmy piątą lokatę w szerokiej stawce drużyn) drużyny rocznika 2005 w międzynarodowym turnieju w Dobiegniewie, szkolenie trenerów metodą Coervera, coraz bardziej widoczna współpraca z Polską Akademią Futbolu-Sport Future-Polskie Orły Janusza Dajwłowskiego, związane z tym badania FMS dla naszych wychowanków, dwukrotne "Testy do Bundesligi i klubów polskich" na naszych obiektach, letnie półkolonie dla dzieci, udział czterech piłkarzy z ekipy juniorów C1 w obozie w Wiśle itp., itd. Można jeszcze pewnie długo wymieniać małe i większe wspólne sukcesy składające się na całość. Wyrazem uznania dla działań klubu w zakresie szkolenia kandydatów na sportowców był czerwcowy Order Uśmiechu, przyznany klubowi przez same dzieci, uczące się w szkołach miasta i gminy Debrzno.

Miniony okres to również aktywność MKS-u na polu zdobywania dodatkowych środków finansowych ułatwiających codzienne funkcjonowanie stowarzyszenia. Na skutek pozyskania sporego grantu w ramach programu "Klub" z Ministerstwa Sportu i Turystyki, współpracy z darczyńcami "banerowymi", czy sukcesowi w październikowym głosowaniu w budżecie obywatelskim (co będzie "konsumowane" w 2017 roku) mogliśmy w połączeniu z kwotami otrzymywanymi dzięki hojności władz miasta i radnych realizować swoje działania.

Jest nam życzliwych wiele osób prywatnych (na czele z rodzicami dzieci skupionych w Akademii Piłkarskiej) i instytucji, ufając, że to, co razem robimy przyczynia się nie tylko do dobrego wizerunku czerwono-niebieskich, ale patrząc szerzej ma oddźwięk daleko poza naszym miastem, choćby jako promocja grodu nad Debrzynką poprzez sport. Naszym zadaniem na następne miesiące jest, aby ten kierunek dalej kontynuować. Życzmy sobie więc na rok 2017, dziękując za Waszą pomoc (nawet w tym najdrobniejszym czasami wymiarze), przede wszystkim zdrowia, determinacji, pasji, charakteru, dobrych pomysłów, mądrości, roztropności, a także odrobiny sportowego i życiowego szczęścia niezbędnego niewątpliwie do kolejnych osiągnięć klubu.

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::