Dwa karne "Ciapka", bez punktów w Chojnicach 28.05.2017r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyjazdowa potyczka juniorów C1 z Chojniczanką. Przegraliśmy 2:4, a fragmenty niezłej gry to było zbyt mało, aby pokusić się o dobry wynik. Team Łukasza Płóciennika, grający tego dnia bez Mateusza Treli oraz Kacpra Kubickiego, miał nie za dużo do powiedzenia w starciu z pewnie czującym się na "Modraku" rywalem.

Do przerwy przegrywaliśmy 1:3, a komplet bramek padał w podobny sposób. Patrykowi Barczewskiemu brakowało centymetrów, aby odpowiednio zareagować przy dośrodkowaniach z kornera, jego koledzy z formacji defensywnej również nie potrafili powstrzymać gospodarzy. Tak gospodarze zdobywali gole w 3, 7 i 31. minucie. Górujący nad nami fizycznie miejscowi częściej konstruowali dobre akcje zaczepne, jednak i czerwono-niebiescy starali się czynić podobnie, z lepszym lub częściej gorszym skutkiem.

W 15 min. strzeliliśmy kontaktową bramkę. Kilka strzałów, chaos w szesnastce, ręka obrońcy i ewidentny karny, który bardzo pewnie wyegzekwował Kacper Bielecki. W 28 min. natomiast dynamiczną akcję przeprowadził Damian Kamowski, wyszedł na czystą pozycję, ale nie zdołał przechytrzyć golkipera. Usiłujący dobić do bramki odbitą piłkę Mikołaj Sikorski starł się z chojniczaninem i sędzia słusznie odgwizdał faul naszego zawodnika.

Po zmianie stron w 38 min. omal nie straciliśmy czwartego gola, ale zdołaliśmy jakoś wyswobodzić się z opresji. Dwie minuty później jednak nie było już tak dobrze. Jeden z piłkarzy Chojniczanki przepchnął (w zgodzie z przepisami) w walce o "gałę" Kamila Kiedrowicza i w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Barczewskim. Późniejsze fragmenty to walka z obu stron, może z lekką przewagą miejscowych, lecz bez większego zagrożenia pod bramką. W 70. minucie, a więc na sam koniec spotkania poprawiliśmy nieco rezultat, a to za sprawą drugiego karnego, równie swobodnie zamienionego na gola przez K. Bieleckiego.

Sezon zamkniemy konfrontacją z liderem i już zwycięzcą ligi Szarżą Krojanty. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim w sobotę 3 czerwca o godz.11.00.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 4:2 (3:1)
Bramki dla MKS-u: Kacper Bielecki (15-k, 70-k)
MKS: Barczewski- Belter, K. Bielecki, Kaczmarek, Kamowski, K. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Mudyna, Nykiel, Sikorski, Viola, Wojtuń